Bezprzewodowe kino domowe – jakie wybrać?

Bezprzewodowe kino domowe uchroni nas przed plątaniną kabli
Bezprzewodowe kino domowe uchroni nas przed plątaniną kabli
Źródło zdjęć: © istockphoto.com/archideaphoto
Bartłomiej Ciepielewski

20.12.2017 15:42, aktual.: 09.03.2022 09:23

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Wizja plątaniny kabli przy podłączaniu kina domowego skutecznie odstrasza wielu klientów. Receptą na tego typu problemy będzie zakup bezprzewodowego kina domowego. Sprawdźmy, jakie bezprzewodowe zestawy kina domowego warto wybrać.

Z czego się składa kino domowe?

Kino domowe to zestaw urządzeń RTV, na który składają się: odtwarzacz, amplituner i zestaw głośników. Zestaw połączony z telewizorem lub projektorem ma za zadanie sprawić, że poczujemy się jak w profesjonalnej sali kinowej.

Na co zwrócić uwagę przy kupnie bezprzewodowego kina domowego?

Wybierając bezprzewodowe kino domowe powinniśmy zwrócić uwagę na:

  • głośniki - zestawy głośników kina domowego oferowane są w kilku systemach. Najpopularniejszymi są 5.1 i 7.1. 'Pierwsza cyfra używana przy oznaczaniu głośników informuje nas o liczbie pełnozakresowych głośników audio, czyli obsługujących niskie i wysokie częstotliwości. Druga cyfra zastosowana w oznaczeniu odnosi się do głośników o najniższych tonach, czyli subwooferów;
  • procesor AV i wzmacniacz - uważane za serce kina domowego. Można je nabyć w jednej obudowie lub jako dwa oddzielne urządzenia;
  • moc wyjściowa - moc od 100 do 150 W na jeden kanał zapewni dobrą jakość dźwięku w naszym kinie;
  • obsługiwane formaty - im droższy zestaw, tym więcej formatów plików obsłuży;
  • dodatkowe funkcje - najnowsze kina domowe oferują wiele przydatnych funkcji takich jak: Wi-Fi, Bluetooth lub NFC(https://gadzetomania.pl/3911,co-to-jest-to-nfc-to-przyszlosc). Tego typu łączność pozwoli na odtwarzanie filmów np. za pośrednictwem telefonu.

Tylne głośniki w bezprzewodowych kinach domowe zasilane są z gniazdka lub za pomocą akumulatorków. Tego typu rozwiązanie zwiększa ich mobilność i ogranicza ilość kabli jedynie do jednego zasilającego. Przed wyborem kina warto upewnić się, czy mamy w pobliżu dostęp do gniazdka, które zapewni stałe zasilanie dla naszego sprzętu.

Jak rozstawić kino domowe?

Po zakupie kina domowego najistotniejsze jest odpowiednie rozstawienie sprzętu.

Rozstawiając głośniki w pomieszczeniu, powinniśmy je skierować w stronę słuchacza. Pozwoli to uzyskać najlepszy dźwięk. Przednie głośniki należy umieścić po obu stronach telewizora i skierować w stronę widza pod odpowiednim kątem. Głośniki surround możemy postawić obok kanapy, z której będziemy oglądać filmy lub za nią. Głośnik centralny powinien stać naprzeciwko nas. Zadbajmy o to, by znajdował się na wysokości uszu. Subwoofer, czyli głośnik emitujący dźwięki o najniższej częstotliwości stawiamy z przodu, najlepiej na podłodze.

Bezprzewodowe kino domowe - propozycje

Kino domowe Samsung HT-H5550W to bezprzewodowe kino domowe zapewniające łączność z urządzeniami mobilnymi za pomocą Bluetooth, NFC i Wi-Fi. Głośniki typu tall-boy zadbają o dobrą jakość dźwięku oraz uchronią przed plątaniną kabli za sprawą bezprzewodowych tylnych kolumn:

Przechodząc do najwyższej półki cenowej i wyjątkowych wrażeń audiowizualnych, warto zwrócić uwagę na kino domowe Bose Lifestyle 600. Sprzęt tej klasy przeznaczono dla bardziej wymagających kinomanów. Czystym dźwiękiem i odpowiedniej głębi usatysfakcjonują nas głośniki Javel Cube znane z najbardziej topowych zestawów Lifestyle. Jeśli nam na prostym w obsłudze sprzęcie wysokiej klasy, z pewnością ten zestaw zrobi na nas wrażenie:

Denon Hesos Home Cinema to zestaw kina domowego składający się z soundbara i niskotonowego głośnika bezprzewodowego:

Jeśli szukając kina domowego, zależy nam głównie na rozbudowanej komunikacji bezprzewodowej, warto wziąć pod uwagę zestaw kina domowego Pioneer VSX-832 5.1:

Zobacz także:

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)