Bezprzewodowe kino domowe – jakie wybrać?

Bezprzewodowe kino domowe – jakie wybrać?

Bezprzewodowe kino domowe uchroni nas przed plątaniną kabli
Bezprzewodowe kino domowe uchroni nas przed plątaniną kabli
Źródło zdjęć: © istockphoto.com/archideaphoto
Bartłomiej Ciepielewski
20.12.2017 15:42, aktualizacja: 09.03.2022 09:23

Wizja plątaniny kabli przy podłączaniu kina domowego skutecznie odstrasza wielu klientów. Receptą na tego typu problemy będzie zakup bezprzewodowego kina domowego. Sprawdźmy, jakie bezprzewodowe zestawy kina domowego warto wybrać.

Z czego się składa kino domowe?

Kino domowe to zestaw urządzeń RTV, na który składają się: odtwarzacz, amplituner i zestaw głośników. Zestaw połączony z telewizorem lub projektorem ma za zadanie sprawić, że poczujemy się jak w profesjonalnej sali kinowej.

Na co zwrócić uwagę przy kupnie bezprzewodowego kina domowego?

Wybierając bezprzewodowe kino domowe powinniśmy zwrócić uwagę na:

  • głośniki - zestawy głośników kina domowego oferowane są w kilku systemach. Najpopularniejszymi są 5.1 i 7.1. 'Pierwsza cyfra używana przy oznaczaniu głośników informuje nas o liczbie pełnozakresowych głośników audio, czyli obsługujących niskie i wysokie częstotliwości. Druga cyfra zastosowana w oznaczeniu odnosi się do głośników o najniższych tonach, czyli subwooferów;
  • procesor AV i wzmacniacz - uważane za serce kina domowego. Można je nabyć w jednej obudowie lub jako dwa oddzielne urządzenia;
  • moc wyjściowa - moc od 100 do 150 W na jeden kanał zapewni dobrą jakość dźwięku w naszym kinie;
  • obsługiwane formaty - im droższy zestaw, tym więcej formatów plików obsłuży;
  • dodatkowe funkcje - najnowsze kina domowe oferują wiele przydatnych funkcji takich jak: Wi-Fi, Bluetooth lub NFC(https://gadzetomania.pl/3911,co-to-jest-to-nfc-to-przyszlosc). Tego typu łączność pozwoli na odtwarzanie filmów np. za pośrednictwem telefonu.

Tylne głośniki w bezprzewodowych kinach domowe zasilane są z gniazdka lub za pomocą akumulatorków. Tego typu rozwiązanie zwiększa ich mobilność i ogranicza ilość kabli jedynie do jednego zasilającego. Przed wyborem kina warto upewnić się, czy mamy w pobliżu dostęp do gniazdka, które zapewni stałe zasilanie dla naszego sprzętu.

Jak rozstawić kino domowe?

Po zakupie kina domowego najistotniejsze jest odpowiednie rozstawienie sprzętu.

Rozstawiając głośniki w pomieszczeniu, powinniśmy je skierować w stronę słuchacza. Pozwoli to uzyskać najlepszy dźwięk. Przednie głośniki należy umieścić po obu stronach telewizora i skierować w stronę widza pod odpowiednim kątem. Głośniki surround możemy postawić obok kanapy, z której będziemy oglądać filmy lub za nią. Głośnik centralny powinien stać naprzeciwko nas. Zadbajmy o to, by znajdował się na wysokości uszu. Subwoofer, czyli głośnik emitujący dźwięki o najniższej częstotliwości stawiamy z przodu, najlepiej na podłodze.

Bezprzewodowe kino domowe - propozycje

Kino domowe Samsung HT-H5550W to bezprzewodowe kino domowe zapewniające łączność z urządzeniami mobilnymi za pomocą Bluetooth, NFC i Wi-Fi. Głośniki typu tall-boy zadbają o dobrą jakość dźwięku oraz uchronią przed plątaniną kabli za sprawą bezprzewodowych tylnych kolumn:

Przechodząc do najwyższej półki cenowej i wyjątkowych wrażeń audiowizualnych, warto zwrócić uwagę na kino domowe Bose Lifestyle 600. Sprzęt tej klasy przeznaczono dla bardziej wymagających kinomanów. Czystym dźwiękiem i odpowiedniej głębi usatysfakcjonują nas głośniki Javel Cube znane z najbardziej topowych zestawów Lifestyle. Jeśli nam na prostym w obsłudze sprzęcie wysokiej klasy, z pewnością ten zestaw zrobi na nas wrażenie:

Denon Hesos Home Cinema to zestaw kina domowego składający się z soundbara i niskotonowego głośnika bezprzewodowego:

Jeśli szukając kina domowego, zależy nam głównie na rozbudowanej komunikacji bezprzewodowej, warto wziąć pod uwagę zestaw kina domowego Pioneer VSX-832 5.1:

Zobacz także:

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)