Zestaw kina domowego do 1000 zł

Kino domowe zapewnia znacznie większą przyjemność z oglądania filmów. Przestrzenny dźwięk dodaje realizmu oraz robi niesamowite wrażenie. Czy sprzęt z niższej półki cenowej zapewni odpowiednią jakość dźwięku? Sprawdźmy, jakie kino domowe do 1000 złotych warto kupić.

Kino domowe zapewni niezwykłe doznania dźwiękowe w naszym domu
Kino domowe zapewni niezwykłe doznania dźwiękowe w naszym domu
Źródło zdjęć: © imagestockphoto.com/archideaphoto
Bartłomiej Ciepielewski

21.10.2017 | aktual.: 09.03.2022 10:52

Czym jest kino domowe?

Kinem domowym nazywamy zestaw audio i wideo, który ma na celu zapewnić jak najlepsze wrażenia podczas oglądania filmów. Kino domowe składa się z odtwarzacza Blu-Ray lub DVD, amplitunera i zestawu głośników np. 5.1 lub 7.1.

Zestaw kina domowego wyposażony w pięć głośników i subwoofer można nabyć już za niecały tysiąc złotych. Jeśli chcemy zanurzyć się w dobrym jakościowo przestrzennym dźwięku, wypróbujmy ten model:

Każdemu zestawowi towarzyszy głośnik niskotonowy tzw. subwoofer. Głośniki kina w zależności od ich rodzaju umieszcza się po bokach lub z przodu mieszkania. Subwoofer można umieścić w dowolnym miejscu.

Czy warto kupić kino domowe?

Jeśli często oglądamy filmy, kino domowe będzie strzałem w dziesiątkę. Wbudowane w naszym telewizorze głośniki nie zapewnią takich wrażeń podczas oglądania jak kino. Sprzęt ten sprawdzi się także przy słuchaniu muzyki, jednak bardziej wymagający słuchacze powinni zastanowić się nad dobrym zestawem stereo.

Kino domowe 5.1 o mocy 330W sprawdzi się w domowych warunkach. Polecamy poniższy produkt ze względu na ciekawą funkcję Karaoke oraz bardzo przydatną łączność Bluetooth:

Jak wybrać tanie kino domowe?

Najważniejsze jest to, aby kino domowe było dobrane do wielkości naszego pokoju. W małych pomieszczeniach unikajmy sprzętu o dużej mocy i wielu głośnikach. Niewielkie pokoje mogą być wyposażone nawet w dwa głośniki by dźwięk miał odpowiednią czystość.

Przy wyborze głośników pamiętajmy, że te wykonane ze sklejki lub drewna zapewniają lepsze brzmienie. Niestety przy niższej półce cenowej są rzadko spotykane.

Kupno odpowiedniego odtwarzacza jest równie ważne. Obecnie płyty DVD tracą na popularności i są wypierane przez lepszy jakościowo Blu-Ray.

Poniżej przedstawiamy kino domowe za mniej niż tysiąc złotych wyposażone w odtwarzacz Blu-Ray. Zestaw 5.1 posiada wiele przydatnych interfejsów umożliwiających komunikację z innymi urządzeniami. Nie zabraknie w nim Wi-Fi, NFC czy gniazda USB:

Ciekawą propozycją od Samsunga jest kino domowe 5.1 z odtwarzaczem Blu-Ray. W tym modelu

naszymi głośnikami będziemy mogli sterować za pomocą smartfona:

Warto, by odtwarzacz był wyposażony w kilka podstawowych interfejsów, takich jak:

  • HDMI - umożliwia przesyłanie obrazu między komputerami lub konsolami;
  • USB - służy do podłączenia dodatkowych urządzeń takich jak pendrive lub aparat;
  • S-Video - zapewnia przesyłanie obrazu;
  • analogowe RCA - umożliwia transmisję audio;
  • Bluetooh, Wi-Fi - pozwalają na przysyłanie danych między urządzeniami mobilnymi lub komputerem.

Jedną z tańszych propozycji jest poniższe kino domowe. Czy za niecałe 800 złotych można dostarczyć ciekawych wrażeń audiowizualnych? Naszym zdaniem tak:

Zobacz także:

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.