Bit Bar Inline – długopis, który zastąpi skrzynkę z narzędziami

Bit Bar Inline – długopis, który zastąpi skrzynkę z narzędziami

Bit Bar Inline
Bit Bar Inline
Źródło zdjęć: © Tennessee's Big Idea Design
Łukasz Michalik
24.05.2021 19:19, aktualizacja: 06.03.2024 22:20

Wybór kieszonkowych narzędzi z roku na rok staje się coraz większy. Obok różnych multitooli, nie brakuje pomysłowych rozwiązań, dzięki którym narzędzia ulegają miniaturyzacji, nie tracąc przy tym na użyteczności. Przykładem takiego sprzętu jest Bit Bar Inline – zestaw narzędzi w formie długopisu.

Bit Bar Inline to dzieło firmy Tennessee's Big Idea Design, o której wspominaliśmy przy okazji innego narzędzia - tytanowego klucza Ti EDC Wrench.

Tym razem zestaw ma jeszcze bardziej minimalistyczną formę – to wykonany z tytanu "długopis" o kwadratowym przekroju, kryjący w sobie pomysłowy, magnetyczny mechanizm z trzema różnymi bitami w standardzie ¼ cala.

Rozwiązanie to pozwala na łatwy dostęp do bitów, jak i prosty sposób na ich ukrycie, by ich ostre zakończenia nie wystawały, gdy chowamy zestaw np. do kieszeni, co ułatwia dołączony klips. Twórcy podkreślają przy tym niską wagę zestawu – komplet wraz z bitami waży zaledwie 62 gramy.

Bit Bar Inline
Bit Bar Inline© Tennessee's Big Idea Design

Ciekawa forma, typowe funkcje

Czy Bit Bar Inline faktycznie jest rynkową nowością? Choć pomysłodawcy tego sprzętu z entuzjazmem przedstawiają go jako innowację, warto potraktować ich zapewnienia z odrobiną krytycyzmu.

Na rynku nie brakuje zestawów, które mając formę długopisu kryją w sobie komplet bitów czy innych, przydatnych narzędzi.

Dotyczy to zarówno banalnych zestawów dostępnych od lat w marketach budowlanych, jak i nieco bardziej wyszukanych w formie multitooli, jak choćby breloki narzędziowe Lever Gear BitVault czy długopisowe multitool marki SOG.

The Pocket Screwdriver You'll Actually Carry | Bit Bar Inline

Sukces przedsprzedaży

Zaletą zestawu Bit Bar Inline wydaje się za to coś innego – to niebanalny mariaż funkcjonalności z ciekawą formą.

Takie połączenie znajdzie zapewne uznanie u tych użytkowników, którzy zwracają uwagę nie tylko na użyteczność, ale także na wygląd, nietypowy pomysł i atrakcyjne wykonanie.

Praktyczne narzędzie, które jest zarazem interesującym gadżetem – to połączenie, które wydaje się skazane na sukces. Dowodzi tego aktualny stan zbiórki (a w zasadzie przedsprzedaży) na Kickstarterze, gdzie planowany budżet na kilka dni przed finałem został przekroczony już ponad 145 razy.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)