Gerber Mullet – nowy multitool 9 w 1. Minimalistyczne narzędzie w dobrej cenie

Gerber Mullet – nowy multitool 9 w 1. Minimalistyczne narzędzie w dobrej cenie

Multitool Gerber Mullet
Multitool Gerber Mullet
Łukasz Michalik
12.11.2019 08:14, aktualizacja: 09.03.2022 08:51

W ofercie marki Gerber pojawił się nowy multitool. Narzędzie o nazwie Mullet wyróżnia się prostotą i pomysłowym nagromadzeniem funkcji – metalowy breloczek zastępuje bowiem aż 9 różnych narzędzi. Jest przy tym – jak na markowy sprzęt – wyjątkowo tani.

Minimalistyczne multitoole to wdzięczny temat dla projektantów. Niektóre, jak multitool EverRatchet, potrafią zachwycić pomysłowością. Inne – jak choćby wielofunkcyjny klucz Ti EDC Wrench – wydają się przerostem formy nad treścią, gdzie cenę podbijają użyte materiały, jak choćby tytan.

Gerber Mullet wydaje się zrywać z tym podziałem. Multitool ma bardzo prostą formę – to metalowy kształt o długości zaledwie 70 mm, bez żadnych ruchomych czy dodatkowych elementów.

Jedno narzędzie, 9 funkcji

Mimo tego producent przypisuje mu aż 9 funkcji: miniaturowy łom, ściągacz izolacji, skrobak, kilka różnych wkrętaków, gniazdo na bity w rozmiarze ¼ cala (bez bitów w komplecie!), otwieracz do butelek i kółko, pozwalające na przyczepienie do narzędzia naszych kluczy. Gerber Mullet może być również zaczepiony np. do krawędzi kieszeni czy paska.

Multitool Gerber Mullet
Multitool Gerber Mullet

Brak ostrza – brak problemów na lotniskach

Co istotne, multitool Gerber Mulet nie ma ostrza czy niebezpiecznej krawędzi, przez co nie powinien budzić żadnych kontrowersji m.in. podczas lotniskowych kontroli bezpieczeństwa. A ponieważ waży zaledwie 20 gramów, możemy wrzucić go do kieszeni i zapomnieć o jego istnieniu – do czasu, aż będzie nam potrzebny.

Multitool Gerber Mullet
Multitool Gerber Mullet

Cena adekwatna do możliwości

Miniaturowy multitool Gerbera został wyceniony na 10 dol. W porównaniu z podobnymi gadżetami z Kickstartera, gdzie za znacznie mniej funkcjonalne narzędzia trzeba zapłacić wielokrotnie więcej tylko dlatego, że wykonano je z materiałów takich jak tytan, brąz czy mosiądz, cena wydaje się adekwatna do oferowanych możliwości.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)