Ti EDC Wrench - jeden klucz, który zastąpi skrzynkę narzędzi

Ti EDC Wrench - jeden klucz, który zastąpi skrzynkę narzędzi

Ti EDC Wrench
Ti EDC Wrench
Źródło zdjęć: © BigIDesign
Łukasz Michalik
01.02.2019 23:20, aktualizacja: 09.03.2022 09:09

Jak schować do kieszeni skrzynkę z narzędziami? Ti EDC Wrench sprawi, że bez żadnego problemu możemy nosić przy sobie odpowiednik solidnego zestawu kluczy, pozwalających na odkręcenie nakrętek o rozmiarach o 5 do 19 mm. To wszystko dzięki tytanowemu narzędziu o wielkości zapalniczki.

Stare powiedzenie głosi, że przezorny zawsze ubezpieczony. Problem w tym, że nie sposób przewidzieć wszystkich ewentualności i zabezpieczyć się przed każdym splotem okoliczności. Mimo tego niektórzy próbują, nosząc przy sobie mniej lub bardziej rozbudowane zestawy EDC.

Ich nieodłącznym składnikiem jest zazwyczaj scyzoryk albo multitool, wzbogacone zazwyczaj o różne osobiste drobiazgi. A co w sytuacji, gdy trzeba będzie odkręcić jakąś większą, zapieczoną nakrętkę? Raczej niewielu z nas nosi ze sobą zestaw kluczy. Jeśli jednak sądzimy, że mogą się nam przydać, istnieje ciekawe rozwiązanie.

Ti EDC Wrench
Ti EDC Wrench© BigIDesign

Tytanowy klucz nastawny

Jest nim klucz o nazwie Ti EDC Wrench, zdradzającej niemal wszystko – od materiału, z którego jest wykonany, poprzez funkcję po sugerowane przeznaczenie. Ti EDC Wrench to miniaturowy, lekki klucz nastawny, który dzięki rozmiarom i niewielkiej wadze możemy mieć zawsze przy sobie np. w roli breloka do kluczy.

Klucz ma wymiary 26 × 98 mm i grubość 8 mm, i waży zaledwie 68 gramów. Wyposażono go w klips, ułatwiający przenoszenie np. w kieszeni i wygodny uchwyt, pozwalający na chwycenie narzędzia całą dłonią. Największym atutem jest jednak nastawny klucz, pozwalający na odkręcanie nakrętek o rozmiarach od 5 do 19 mm.

Ti EDC Wrench - Official Kickstarter Video

Ile kosztuje tytanowy brelok?

Po stronie wad tego pomysłowego gadżetu należy bez wątpienia zapisać cenę. 120 dolarów, czyli niemal 450 zł (bez podatków) to naprawdę dużo, jak za awaryjny klucz, który – choć możemy mieć go zawsze przy sobie – pod względem funkcjonalności zdecydowanie ustępuje zwykłym, warsztatowym narzędziom. Tym bardziej, że za jego cenę kupimy nieźle wyposażoną skrzynkę z narzędziami, w której znajdziemy nie tylko klucze.

Uzasadnieniem kwoty, którą trzeba wydać na ten sprzęt wydaje się jednak materiał, z którego Ti EDC Wrench jest wykonany. To superlekki i wytrzymały tytan. I choć użycie go w takim zestawie przypomina nieco strzelanie z armaty do wróbla, Ti EDC Wrench – jeśli już zaakceptujemy wysoką cenę – wydaje się pomysłowym, dopracowanym gadżetem. Można go trafnie podsumować zaledwie dwoma słowami: chcę to!

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)