Biustonosz zamieniający się w maskę gazową wygrał Ig Nobla

Biustonosz zamieniający się w maskę gazową wygrał Ig Nobla06.10.2009 07:00
Biustonosz zamieniający się w maskę gazową wygrał Ig Nobla
Marek Maruszczak

Laureaci nagrody Nobla noszący na twarzach staniki? Brzmi jak całkiem niezła impreza, ale w rzeczywistości było to rozdanie nagród Ig Nobla. W dalszej części tekstu znajdziecie więcej dziwacznych wynalazków i odkryć.

Laureaci nagrody Nobla noszący na twarzach staniki? Brzmi jak całkiem niezła impreza, ale w rzeczywistości było to rozdanie nagród Ig Nobla. W dalszej części tekstu znajdziecie więcej dziwacznych wynalazków i odkryć.

Ig Noble otrzymują wynalazcy, których dzieła najpierw wywołują śmiech, a potem refleksję. Ich rozdanie ma miejsce nieco wcześniej niż przyznanie "oryginalnych" Nobli.

398830986638737568

Projektantką ratującej życie bielizny jest Elena Bodnar, ona też otrzymała Ig nobla w dziedzinie medycyny. Trudno się nie zgodzić, że noszenie na co dzień maski p-gaz może być niewygodne. Transformujący się stanik może być dobrym rozwiązaniem tego problemu.

Ubiegłorocznym zwycięzcą w tej kategorii był Kees Moeliker, który odkrył u niektórych kaczek skłonności do homoseksualnej nekrofilii.

Mimo wszystko chyba wolę wynalazek pani Eleny. Szczególnie, jeżeli podczas stanu zagrożenia gazowego miałbym znaleźć się w pobliżu młodej i dobrze wyposażonej posiadaczki takiego gadżetu.

Inni laureaci to np. meksykańscy naukowcy, którym udało się zamienić tequilę w diamenty (też mi powód do dumy).

Z kolei Szwajcar - Stephan Bolliger prowadził badania nad tym jak rozbijanie butelek z piwem wpływa na kości ludzkiej czaszki. Okazuje się, że choć oba naczynia są w stanie je skruszyć to niebezpieczniejsza jest butelka pusta. Pełna flaszka pod wpływem ciśnienia płynu rozbija się łatwiej, a co za tym idzie powoduje mniej obrażeń.

Na koniec swojski akcent. Irlandzka policja otrzymała literacką nagrodę Ig Nobla za wypisanie 50 mandatów notorycznemu piratowi drogowemu o nazwisku „Prawo Jazdy”.

Źródło: TelegraphSwitched

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)