Błyskawiczna chłodziarka InnoChiller. Schłodzi napój 8 razy szybciej od lodówki

Chłodziarka InnoChiller
Chłodziarka InnoChiller
Łukasz Michalik

26.08.2019 12:44, aktual.: 09.03.2022 08:59

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Jak błyskawicznie schłodzić nasze napoje? Twórcy chłodziarki InnoChiller mają na to sposób. Dzięki prostemu pomysłowi ich gadżet schłodzi nasze napoje w błyskawicznym tempie.

Chłodziarka InnoChiller wygląda niepozornie – jak pojemnik na kilka puszek napoju lub butelkę wina. Pod względem działania to jednak – jak zapewniają twórcy sprzętu – prawdziwy przełom. Wystarczy 8 minut, by puszka z napojem była lodowata. Jak to możliwe?

Wszystko za sprawą wymuszonej przez urządzenie cyrkulacji powietrza. InnoChiller nie jest bowiem samodzielną chłodziarką, ale dodatkiem do naszych lodówek. Wystarczy umieścić w urządzeniu napój do chłodzenia, a następnie całość umieścić w zamrażarce.

InnoChiller schładza w kilka minut

Gdzie tu przełom, skoro zamrażarka i tak całkiem sprawnie schłodzi, a po dłuższym czasie nawet zamrozi nasz napój? Sednem jest czas – z chłodziarką InnoChiller ma wystarczyć nam zaledwie kilka minut, by napój był lodowaty, o czym zostaniemy powiadomieni sygnałem dźwiękowym.

Sekretem działania urządzenia, będącego w gruncie rzeczy akcesorium do lodówki, jest wymuszenie przepływu powietrza. Chodzi o to, aby schładzany napój był stale owiewany przez lodowate powietrze z wnętrza pojemnika zamrażarki.

Akcesorium do lodówki

Cyrkulacja lodowatego powietrza jest w tym przypadku wymuszona przez wentylator. Dzięki temu chłodzenie napojów ma być nawet 8 razy szybsze, niż w przypadku, gdy po prostu umieścimy puszkę czy butelkę w zamrażarce. Szybsze jest również tworzenie kostek lodu - aby powstały, wystarczy 30 minut.

Pierwsze egzemplarze tego sprzętu mają trafić do klientów n początku 2020 roku. W przedsprzedaży InnoChiller został wyceniony na 70 dol., czyli – bez podatków – ok. 275 zł.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)