Brytyjskie monstrum. To będzie najszybszy motocykl elektryczny świata?

Brytyjskie monstrum. To będzie najszybszy motocykl elektryczny świata?

Brytyjskie monstrum. To będzie najszybszy motocykl elektryczny świata?
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe/White Motorcycle Concepts
Adam Gaafar
21.09.2021 14:58, aktualizacja: 08.03.2022 13:47

Brytyjska firma White Motorcycle Concepts z siedzibą w Northampton zaprezentowała prototyp nowoczesnego pojazdu, który może stać się wkrótce najszybszym motocyklem elektrycznym świata.

Model WMC250EV, bo o nim mowa, ma docelowo osiągnąć do 2022 r. prędkość 402 km/h. Twórcy zapewniają, że ich motocykl jest jednocześnie najbardziej aerodynamicznym jednośladem świata. W pojeździe zastosowano rozwiązania, które mają znacznie obniżyć współczynnik oporu powietrza.

Jednym z najważniejszym elementów konstrukcji jest system V-Air. Opiera się on na dużym otworze w środku, przez który w czasie jazdy przepływa powietrze. W efekcie opór aerodynamiczny jest o 70 proc. mniejszy niż w przypadku standardowych motocykli.

Niedawno zaprezentowano prototyp pojazdu, wykonany z włókna węglowego. Był on zasilany 60-voltowym układem napędowym, generującym 100 kW mocy. Siłą rzeczy motocykl nie był więc w stanie sprostać wymaganiom, do których dąży firma. Nie taki był jednak cel testów, które miały przede wszystkim dostarczyć specjalistom informacji o aerodynamice pojazdu w warunkach rzeczywistych.

WMC250EV Testing Video

Przyjmujemy wyważone i kontrolowane podejście do naszego programu testów, aby upewnić się, wszystko zostało zbadane – powiedział Robert White, dyrektor generalny White Motorcycle Concepts, cytowany przez serwis Interesting Engineering. Dodał, że dotychczasowe wyniki utwierdzają go w przekonaniu, że jego zespół odniesie sukces.

Docelowo ostateczna wersja pojazdu będzie wyposażona w 800-voltowy podsystem, który będzie generował ilość mocy wystarczającą do pobicia rekordu świata – podała brytyjska firma w komunikacie prasowym.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (15)