Budżet programów Czyste Powietrze i Mój Prąd. Znamy szczegóły

Strona głównaBudżet programów Czyste Powietrze i Mój Prąd. Znamy szczegóły
15.11.2021 11:05
Instalacja fotowoltaiczna
Instalacja fotowoltaiczna
Źródło zdjęć: © Unsplash

NFOŚiGW ujawnił budżet programów Czyste Powietrze i Mój Prąd na 2022 rok. W porównaniu do roku ubiegłego, suma środków przeznaczonych na dotacje jest wyraźnie większa.

bETJSpJx

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej planuje przeznaczyć w 2022 roku 9 miliardów złotych na ochronę środowiska. W porównaniu z rokiem 2021 jest to wzrost o 2,2 miliarda złotych. 6,5 miliarda złotych z tej kwoty zostanie przeznaczone na dotacje.

Wiemy też, jak duże środki zostaną przeznaczone na bardzo popularne programy, z których Polacy chętnie korzystają. Chodzi rzecz jasna o Czyste Powietrze i Mój Prąd. W ramach tego pierwszego NFOŚiGW planuje wydać aż 1,95 miliarda złotych. Z kolei na dotacje do instalacji fotowoltaicznych w 2022 roku przeznaczonych zostanie 660 milionów złotych.

Czy Mój Prąd ma sens? Ekspert komentuje dotacje do fotowoltaiki
Czy Mój Prąd ma sens? Ekspert komentuje dotacje do fotowoltaiki
bETJSpJz

Czwarta edycja programu Mój Prąd zgodnie z zapowiedziami ma być wypłacana na nieco innych zasadach. Obejmie ona nie tylko mikroinstalacje fotowoltaiczne, ale także magazyny energii czy ładowarki do samochodów elektrycznych.

W budżecie NFOŚiGW pojawiły się też środki na rozwój niskoemisyjnego transportu, ładowarek pojazdów elektrycznych, a także stacji tankowania wodoru. Na ten cel przeznaczonych zostanie 900 milionów złotych. Fundusz chce wydać też pieniądze na inne programy, między innymi wznowienie programu Moja Woda.

Udostępnij:
bETJSpJJ
Komentarze (3)
bETJSpKv