Budżet programów Czyste Powietrze i Mój Prąd. Znamy szczegóły

Budżet programów Czyste Powietrze i Mój Prąd. Znamy szczegóły

Instalacja fotowoltaiczna
Instalacja fotowoltaiczna
Źródło zdjęć: © Unsplash
15.11.2021 11:05, aktualizacja: 08.03.2022 13:02

NFOŚiGW ujawnił budżet programów Czyste Powietrze i Mój Prąd na 2022 rok. W porównaniu do roku ubiegłego, suma środków przeznaczonych na dotacje jest wyraźnie większa.

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej planuje przeznaczyć w 2022 roku 9 miliardów złotych na ochronę środowiska. W porównaniu z rokiem 2021 jest to wzrost o 2,2 miliarda złotych. 6,5 miliarda złotych z tej kwoty zostanie przeznaczone na dotacje.

Wiemy też, jak duże środki zostaną przeznaczone na bardzo popularne programy, z których Polacy chętnie korzystają. Chodzi rzecz jasna o Czyste Powietrze i Mój Prąd. W ramach tego pierwszego NFOŚiGW planuje wydać aż 1,95 miliarda złotych. Z kolei na dotacje do instalacji fotowoltaicznych w 2022 roku przeznaczonych zostanie 660 milionów złotych.

Czwarta edycja programu Mój Prąd zgodnie z zapowiedziami ma być wypłacana na nieco innych zasadach. Obejmie ona nie tylko mikroinstalacje fotowoltaiczne, ale także magazyny energii czy ładowarki do samochodów elektrycznych.

W budżecie NFOŚiGW pojawiły się też środki na rozwój niskoemisyjnego transportu, ładowarek pojazdów elektrycznych, a także stacji tankowania wodoru. Na ten cel przeznaczonych zostanie 900 milionów złotych. Fundusz chce wydać też pieniądze na inne programy, między innymi wznowienie programu Moja Woda.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)