Budżet programów Czyste Powietrze i Mój Prąd. Znamy szczegóły

NFOŚiGW ujawnił budżet programów Czyste Powietrze i Mój Prąd na 2022 rok. W porównaniu do roku ubiegłego, suma środków przeznaczonych na dotacje jest wyraźnie większa.

Instalacja fotowoltaiczna
Instalacja fotowoltaiczna
Źródło zdjęć: © Unsplash

15.11.2021 | aktual.: 08.03.2022 13:02

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej planuje przeznaczyć w 2022 roku 9 miliardów złotych na ochronę środowiska. W porównaniu z rokiem 2021 jest to wzrost o 2,2 miliarda złotych. 6,5 miliarda złotych z tej kwoty zostanie przeznaczone na dotacje.

Wiemy też, jak duże środki zostaną przeznaczone na bardzo popularne programy, z których Polacy chętnie korzystają. Chodzi rzecz jasna o Czyste Powietrze i Mój Prąd. W ramach tego pierwszego NFOŚiGW planuje wydać aż 1,95 miliarda złotych. Z kolei na dotacje do instalacji fotowoltaicznych w 2022 roku przeznaczonych zostanie 660 milionów złotych.

Czwarta edycja programu Mój Prąd zgodnie z zapowiedziami ma być wypłacana na nieco innych zasadach. Obejmie ona nie tylko mikroinstalacje fotowoltaiczne, ale także magazyny energii czy ładowarki do samochodów elektrycznych.

W budżecie NFOŚiGW pojawiły się też środki na rozwój niskoemisyjnego transportu, ładowarek pojazdów elektrycznych, a także stacji tankowania wodoru. Na ten cel przeznaczonych zostanie 900 milionów złotych. Fundusz chce wydać też pieniądze na inne programy, między innymi wznowienie programu Moja Woda.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.