Budżetowe dyski SSD dla wymagających

Budżetowe dyski SSD dla wymagających

Budżetowe dyski SSD dla wymagających
Redakcja Gadżetomanii
20.02.2018 09:36, aktualizacja: 09.03.2022 10:38

Serię Adata SX8000 uzupełnia przystępniejsza cenowo SX7000. Ich osiągi deklasują możliwości interfejsu SATA3 i mają znaleźć zastosowanie m.in. w gamingowych pecetach. Jaką wydajność i trwałość oferują dyski Adaty?

Cztery nośniki M.2 w korzystnej cenie

Dyski to nie tylko najwydajniejsze i najdroższe produkty kierowane do entuzjastów. Dynamicznie powiększa się również oferta modeli o nieco mniej imponującej specyfikacji, ale oferujących przy tym wzorową relację osiągów do ceny. Właśnie w tym segmencie dominować ma nowa seria dysków SSD Adaty, pracująca na złączu M.2 i oznaczona jako SX7000.

Nowość jest dedykowana graczom i wymagającym użytkownikom o ograniczonym budżecie, a jej prędkości transferu wyraźnie przewyższają maksymalną wydajność interfejsu SATA3. Do sklepów trafią w trzech wersjach pojemnościowych: 128 GB, 256 GB, 512 GB i 1 TB.

Trwałe, niezawodne i wydajne

Seria SX7000 obejmuje dyski SSD w formacie M.2 2280, wykorzystujące interfejs PCIe 3.0 ×4 i wspierające protokół NVMe 1.2. Dysponują one kośćmi pamięci 3D NAND TLC, kontrolerem marki Silicon Motion, a także buforami SLC NAND oraz DRAM. Będą również wyjątkowo trwałe: wartość MTBF wynosi 2 mln godzin, TBW od 80 do 320 TB, a gwarancja producenta trwa 5 lat.

Specyfikacja wszystkich trzech modeli prezentuje się następująco:

Atrakcyjna alternatywa dla high-endu

Premiera Adaty to dobra wiadomość dla użytkowników poszukujących sporej wydajności za naprawdę rozsądne pieniądze. Seria SX7000, choć nie dorówna osiągami produktom flagowym, bez trudu zdeklasuje nawet najszybsze modele dysków korzystających z interfejsu SATA3. Taki potencjał docenią z pewnością nie tylko gracze.

Producent nie zdradził jeszcze cen ani daty premiery nowych produktów, jednak nie ulega wątpliwości że seria SX700 otrzyma atrakcyjniejsze ceny od flagowej SX8000.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)