Chińczycy mogą niszczyć amerykańskie superlotniskowce

Co w tym takiego dziwnego? Przecież bomba atomowa poradziłaby sobie również z lotniskowcem. Tak, ale chińska broń, to pierwsza rakieta wystrzeliwana z ziemi, która jest w stanie zniszczyć amerykański lotniskowiec z odległości ponad 1500 kilometrów.

Chińczycy mogą niszczyć amerykańskie superlotniskowce
Marek Maruszczak

Co w tym takiego dziwnego? Przecież bomba atomowa poradziłaby sobie również z lotniskowcem. Tak, ale chińska broń, to pierwsza rakieta wystrzeliwana z ziemi, która jest w stanie zniszczyć amerykański lotniskowiec z odległości ponad 1500 kilometrów.

Nowe rakiety noszą nazwę Dong Feng 21D. Ich zasięg oznacza, że lotniskowce, które stanowią wizytówkę i jeden z największych straszaków amerykańskiej armii, nie będą w stanie się bronić.

Na razie Amerykanie nie mają militarnej odpowiedzi na stworzoną przez Chińczyków broń. Wiadomości są niepotwierdzone i tak naprawdę nie wiadomo, czy państwo środka jest w posiadaniu rakiety zdolnej trafić w mały ruchomy cel z tak dużej odległości.

Ostateczne testy broni, zaprezentowanej na zeszłorocznej paradzie, prawdopodobnie zakończą się wraz z bieżącym rokiem. Wtedy przekonamy się, czy równowaga sił na Pacyfiku naprawdę zostanie zmieniona. USA obawia się nie tyle konfrontacji z Chinami, co walki z państwami, które mogą otrzymać nowe rakiety, np. z Koreą Północną.

Problem jest duży i choć rakiety Dong Feng 21D nowością nie , to ostatnio na chińskich strona pojawiają się nipokojące artykuły teoretyzujące na temat zmian wprowadzonych przez powstanie broni. Teoretyczna sytuacja, w której USS George Washington (na zdjęciu) próbuje przeszkodzić w Chińskiej inwazji na Tajwan, ale zostaje zniszczony, zyskała sporo pozytywnych komentarzy.

USA odpowie na zagrożenie prawdopodobnie dopiero po zakończeniu testów. Ciekawe jaki śmiercionośny wynalazek posłuży do obrony superlotniskowców?

Źródło: DviceThe Huffington Post

Źródło artykułu:WP Gadżetomania

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.