Co robi kot, gdy jego właściciel śpi? Kamera nagrała nocną aktywność zwierzęcia

Co robi kot, gdy jego właściciel śpi? Kamera nagrała nocną aktywność zwierzęcia

Co kot robi, gdy właściciel śpi?
Co kot robi, gdy właściciel śpi?
Źródło zdjęć: © Pixabay, Lic. CC0
Łukasz Michalik
29.03.2019 10:18, aktualizacja: 09.03.2022 09:05

Pewien mężczyzna postanowił sprawdzić nocną aktywność swojego zwierzaka. Zdjęcia przeczą sterotypom - koty są inne, niż się powszechnie wydaje.

Właściciele kotów – o ile w ogóle można nazwać ich właścicielami, a nie poddanymi – zazwyczaj mają o swoich podopiecznych dobrą opinię. W ciągu dnia koty mogą wydawać się uroczymi zwierzakami, które mimo udomowienia zachowały godność i niezależność, których próżno szukać u psów.

Pewien Taj postanowił przekonać się, co robi jego kot w nocy. Zainstalował w tym celu w swoim pokoju kamerę. Zarejestrowane ujęcia pokazują, że jego kociak to prawdziwy pieszczoch, który – gdy nikt nie patrzy – lubi się przytulać i być blisko człowieka.

Obraz
© Facebook/Lomphonten Lomphontan‎, ชมรมคนรักแมว
Obraz
© Facebook/Lomphonten Lomphontan‎, ชมรมคนรักแมว
Obraz
© Facebook/Lomphonten Lomphontan, ชมรมคนรักแมว

A może tylko szukał ciepła?

Skuteczni łowcy

Warto przy tym pamiętać, że koty, choć udomowione od tysięcy lat, wciąż są groźnymi i bardzo sprawnymi drapieżnikami. Badania prowadzone nad domowymi kotami udowadniają, że tysiące lat współistnienia z człowiekiem nie stępiły instynktu łowieckiego tych drapieżników.

Każdego roku koty zabijają miliardy małych zwierząt. Wbrew stereotypowi nie są to wcale myszy i ptaki – koty uśmiercają małe płazy i gady, nieco mniejszy odsetek ich ofiar stanowią owady i małe ssaki, a ptaki stanowią najmniejszą część kocich ofiar.

Co istotne, właściciele zazwyczaj nie mają pojęcia o łowieckich zapędach swoich podopiecznych, bo około 1/3 ofiar jest zjadanych na miejscu a mniej więcej połowa jest porzucana po zabiciu. W rezultacie koty przynoszą do domu tylko niewielki odsetek upolowanych zwierząt.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)