Johnnie Walker w papierowej butelce? Ekologiczna rewolucja na rynku

Johnnie Walker w papierowej butelce? Ekologiczna rewolucja na rynku

Johnnie Walker w papierowej butelce trafi do sklepów najwcześniej wiosną 2021 roku
Johnnie Walker w papierowej butelce trafi do sklepów najwcześniej wiosną 2021 roku
Źródło zdjęć: © YouTube
Michał Skorupka
15.07.2020 12:32, aktualizacja: 08.03.2022 14:49

Johnnie Walker już wkrótce będzie rozlewany do papierowych butelek. Właściciel jednej z najpopularniejszych marek whisky na rynku postanowił wypróbować nowe, przyjazne dla środowiska opakowanie. Pierwsze egzemplarze mają trafić na półki sklepowe wiosną 2021 roku.

Diageo Plc, producent takich marek alkoholi jak m.in. Johnnie Walker, Guinness, Baileys, J&B, Lagavulin czy Smirnoff, postanowił zaangażować się w ograniczanie zanieczyszczania środowiska. Właściciel jednej z najpopularniejszych whisky na świecie poinformował o rozpoczęciu współpracy z firmą Pulpex Ltd., której celem jest produkcja papierowych butelek do legendarnego trunku.

Współpracę z korporacją już wcześniej nawiązały takie marki jak Unilever oraz PepsiCo. Pierwsza do papierowych butelek zamierza rozlewać napoje marki Lipton, druga - Pepsi.

Whisky w papierowych butelkach mają trafić do sprzedaży już wiosną 2021 roku. Opakowania zostaną wykonane z miazgi drzewnej i będą w pełni biodegradowalne. Producent szkockiego blendu poinformował, że butelki zostaną stworzone poprzez prasowanie pulpy w formach, które następnie zostaną utwardzone.

Diageo zapewnia, że butelki z whisky nie będą zawierały wewnętrznej plastikowej powłoki, która zapobiega wyciekaniu napojów.

Decyzja firmy ma także związek z chęcią zmniejszenia wykorzystania plastiku. Polakom mocne trunki kojarzą się głównie ze szklanymi butelkami. Na amerykańskim rynku sytuacja wygląda już jednak trochę inaczej. Diageo 5 procent swojej produkcji przelewa tam właśnie do plastiku. Zdecydowanie większe liczby dotyczą wspomnianych firm Unilever i PepsiCo. Przedsiębiorstwa zobowiązały się już jednak do zmniejszenia produkcji plastiku w ramach Celów Zrównoważonego Rozwoju Organizacji Narodów Zjednoczonych.

Nad podobnymi rozwiązaniami pracują już takie firmy jak Carlsberg czy Coca-Cola. Ta druga poinformowała w styczniu 2020 roku, że nie zrezygnuje całkowicie z plastikowych butelek, gdyż liczy się ze zdaniem konsumentów, którzy nadal chcą z nich korzystać.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)