Cooler Master Mastermouse Pro L: symetryczna modularna mysz dla wymagających graczy

Znany producent peryferiów gamingowych stworzył mysz, z której skorzysta każdy gracz. Symetryczna, modularna konstrukcja i wyczynowy sensor mają zapewnić rozgrywkę bez kompromisów. Czy to wystarczy żeby pokonać konkurentów?

Cooler Master Mastermouse Pro L: symetryczna modularna mysz dla wymagających graczy
Jarosław Balcerzak

Niepozorny gryzoń o zachowawczej stylistyce

Wybór wśród akcesoriów do gier może wydawać się ogromny, a jednak nadal istnieją nisze w których premiery są bardzo cenne. Jedną z nich są symetryczne myszki, z których chętnie korzystają gracze leworęczni. Nowość w tej kategorii zaprezentował Cooler Master, a jego Mastermouse’owi Pro L warto uważnie się przyjrzeć.

Mysz nie zwraca na siebie uwagi ekstrawaganckim kształtem i jest tak ergonomiczna jak to tylko możliwe. Podświetlenie LED (16,7 mln barw) w scrollu, we wskaźniku poziomu DPI oraz na tylnej listwie nie rozprasza uwagi. Oplot na przewodzie jest w tej klasie standardem i tutaj również go zachowano. Wydawałoby się, że mamy więc do czynienia z kolejnym, zaledwie poprawnym gamingowym produktem za 40 dol. - i na szczęście to tylko pozory.

Obraz

Modularna konstrukcja z zaawansowanym sensorem

Mastermouse jest w istocie jedną z bardziej zaawansowanych myszy, jakie trafiają właśnie do sprzedaży. Sensor optyczny Avago PixArt PWM3360 zapewnia rozdzielczość 12000 dpi, a mikroprzełączniki Omrona pod głównymi przyciskami gwarantują wytrzymałość do 20 milionów przyciśnięć. Pracą urządzenia zarządza 32-bitowy procesor ARM, a zintegrowana pamięć 512 kB umożliwia zapis makr oraz indywidualnych ustawień.

Mysz wyposażono w 8 programowalnych przycisków, jednak większości z nich można przypisać po dwie funkcje, ostatecznie dysponując 15. Największe wrażenie sprawia jednak funkcjonalność niemierzalna liczbowo – są to dwa oddzielne zestawy paneli bocznych i górnej obudowy. Każdy z nich o innej fakturze, a obudowy także w dwóch długościach: 125 i 130 mm. Na tym możliwości się nie kończą – producent udostępnia pliki CAD, dzięki którym możemy wydrukować własne warianty.

Obraz

Mysz, którą doceni wielu graczy

Cooler Master nie szukał kompromisów i stworzył mysz zdolną technologicznie konkurować z wieloma zaawansowanymi produktami konkurencji. Z kolei modularność wykorzystująca druk 3D świetnie wpisuje się w trend, dzięki któremu klienci są coraz mniej zależni od wizji producentów. Mastermouse Pro L jest więc kompletnym, ale też świetnie rokującym wyborem dla graczy wymagających najwyższej precyzji w rozgrywce. Nie tylko leworęcznych.

Nie zabrakło drobnych niuansów, na które niektórzy użytkownicy mogą narzekać. Waga zaledwie 99 g w niektórych tytułach może być zaletą, a w niektórych wadą. Zastanawiać może też brak informacji ze strony producenta nt. typu zastosowanych ślizgaczy. Są to jednak jak widać cechy mniej znaczące, od których zakup uzależniać będą najbardziej wymagający gracze. Mastermouse zadebiutuje w sklepach we wrześniu, na świecie w cenie 59 dol., a w Polsce za ok. 229 zł.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.