Roccat Skeltr: inteligentna klawiatura, którą obsłużysz komputer, smartfona i tablet

Roccat Skeltr: inteligentna klawiatura, którą obsłużysz komputer, smartfona i tablet

Roccat Skeltr: inteligentna klawiatura, którą obsłużysz komputer, smartfona i tablet
Jarosław Balcerzak
24.08.2016 05:49, aktualizacja: 10.03.2022 09:29

Klawiatura do gier przestaje być wyłącznie komputerowa. Roccat Skeltr zapewni kontrolę także nad smartfonem i tabletem, a ponadto odbierze połączenia telefoniczne. Co jeszcze potrafi desktopowe centrum dowodzenia?

Gamingowa klawiatura z ambicjami

Skeltr został zapowiedziany już na Gamescomie w 2014 roku, lecz potrzeba było czasu aby dopracować rozwiązania techniczne. Tak się właśnie stało i trzeba przyznać, że warto było czekać.

Klawiatura występuje w kolorach białym, tytanowym i srebrnym, a wizualnie prezentuje się jak podobne jej produkty gamingowe. Ergonomię zapewnia m.in. rozłączalna listwę pod nagarstki, a LEDowe podświetlenie jest konfigurowalne w 5 oddzielnych sekcjach.

Wczytując się w specyfikację nieco bardziej, znajdziemy wzmiankę o standardowym w urządzeniach tej klasy anti-ghostingu, a ponadto 5 klawiszach makr i trzech programowalnych. Klawiatura – co niektórych entuzjastów rozczaruje – ma konstrukcję membranową, a jej przewód zabezpieczono mocnym, nylonowym oplotem.

Obraz

Jedna, by wszystkimi rządzić

Nowość od Roccata ma być czymś więcej niż urządzeniem peryferyjnym do gier. Dzięki modułowi bluetooth 3.0 i dedykowanej aplikacji umożliwia nawiązanie połączenia ze smartfonem lub tabletem, na które w górnej części klawiatury przeznaczono podłużną stację dokującą.

Dzięki temu rozwiązaniu możemy jednym przyciskiem przełączyć się pomiędzy urządzeniami, szybciej niż kiedykolwiek wprowadzając tekst do sprzętu mobilnego i wracając do rozgrywki.

Kolejnym udogodnieniem są dwa gniazdka minijack: podłączając słuchawki z mikrofonem nie tylko wykorzystamy je w klasyczny sposób w grze, lecz również odbierzemy połączenie przychodzące na urządzenie mobilne lub ustawimy je jako źródło dźwięku, np. muzyki. Użytkowników zaniepokojonych o rozładowywanie się smartfona lub tabletu Roccat uspokaja oddzielnym przewodem do jego ładowania.

Obraz

Udane zacieranie granic między Windowsem a Androidem

Idea, jaka stała za powstaniem Skeltra, jest jak słuszna i warta dostrzeżenia. Peryferia i akcesoria współpracujące z więcej niż jednym rodzajem urządzeń mogą zapewnić ogromną wygodę i zapewnić więcej satysfakcji z korzystania z elektroniki.

Zwykle gdy takie hybrydy powstają, sielanka kończy się krótko po zakupie, gdy orientujemy się na ile uciążliwa potrafi być instalacja bądź parowanie akcesoriów z urządzeniami. Niełatwo jest o udany produkt tego typu.

W tym wypadku najwięcej zależeć będzie od autorskiego oprogramowania Roccata – to ono będzie w dużym stopniu odpowiadać za bezproblemową pracę połączonych urządzeń. Jeśli spełni pokładane w nim nadzieje graczy, Skeltr jako gwarant wygody i krótkiego czasu reakcji może okazać się sporym sukcesem. Cena nowej klawiatury nie została jeszcze ujawniona, a jej premierę wyznaczono na 1 września.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)