Cougar Panzer Max: zaawansowana obudowa Full Tower dla wymagających graczy

Miłośnicy obszernych obudów na najwydajniejsze podzespoły doczekali się kolejnej premiery. Panzer Max to konstrukcja dedykowana miłośnikom gamingu, moddingu i podkręcania. Jakie możliwości zapewni nowy produkt firmy Cougar?

Cougar Panzer Max: zaawansowana obudowa Full Tower dla wymagających graczy
Jarosław Balcerzak

11.08.2016 | aktual.: 10.03.2022 09:32

Trafna nazwa, czyli obudowa o gabarytach czołgu

Przeznaczenie Panzer Maxa wydaje się jasne już od samego początku: to zaawansowany produkt dla graczy. Obudowa o wymiarach 612×556×266 mm wygląda naprawdę masywnie, przestronnie i jest zdolna pomieścić płyty główne do formatu E-ATX włącznie. Większą część lewego boku stanowi duże okno eksponujące podzespoły, a części frontowa i górna pokrywa mocna siatka mesh. Wnętrze wykonano w koncepcji dwukomorowej, umożliwiając w ten sposób lepszą organizację okablowania i poprawiając przepływ powietrza.

Na przedniej górnej krawędzi umieszczono dwa porty USB 2.0, kolejne dwa 3.0, wejście i wyjście minijack 3.5 oraz kontroler prędkości obrotowej wentylatorów. Na froncie znajdziemy także praktyczny uchwyt do zawieszenia słuchawek. Zastanawiające są natomiast dwa uchwyty u góry obudowy, o wytrzymałości do 35 kg – mają one umożliwiać jej ułatwiony transport. Wnikliwi mają jednak prawo zapytać: jak często transportuje się 20- lub 30-kilogramowy komputer Full Tower?

Obraz

Wnętrze, które pomieści każde podzespoły

Duże gabaryty przełożyły się wprost na przestronność obudowy. Zmieścimy w niej karty graficzne o długości do 39 cm, a także radiator procesora do 17 cm wysokości. W przypadku chłodzenia cieczą, chłodnice w rozmiarze do 36 cm zamontujemy u góry bądź na froncie Panzera. Za wentylację obudowy odpowiadają trzy wentylatory 120 mm, do których opcjonalnie możemy dołączyć kolejne. Maksymalnie zmieścimy 8 szt. w wymiarze 120 mm lub 6 szt. 140 mm.

Miejsce na dyski twarde znajduje się po drugiej stronie płyty, na której umocowana jest płyta główna. Ich montaż możliwy jest wyłącznie w pionie, a ilość może sięgać 6 sztuk: cztery miejsca są dedykowane wyłącznie pod 2.5”, a pozostałe dwa dyskom 2.5” lub 3.5”. Posiadacze napędów optycznych nie będą poszkodowani: w obudowie wyodrębniono również dwie zatoki 5.25”.

Obraz

Spory potencjał, który docenią entuzjaści

Obudowy tego typu istnieją na rynku od wielu lat, a w każdym kolejnym implementuje się w nich nowe rozwiązania. Pozwala to uzyskać produkt jeszcze doskonalszy i lepiej dostosowany do oferowanych na rynku podzespołów. Panzer Max jest dobrym przykładem produktu kompletnego, przewidującego realia budowania nawet najbardziej złożonych zestawów, chłodzonych zarówno powietrzem jak i cieczą. To w jego przystosowaniu tkwi największa siła.

Słabością może się okazać jedynie dość agresywna stylistyka, a takie potrafią część entuzjastów zniechęcić. Dużym sukcesem wśród modderów wciąż cieszą się obudowy technicznie zaawansowane, ale niekoniecznie rzucające się w oczy. Idea jest bowiem taka, że to indywidualnie dobrane modyfikacje mają im nadać pożądany wygląd. Poza powyższym ciężko nowej obudowie Cougara coś zarzucić, to naprawdę solidna propozycja dla większości entuzjastów. Za granicą Panzer już zadebiutował w cenie 125 euro, w Polsce pojawi się jeszcze w trzecim kwartale br.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.