Czym zaskoczyć pociechę w Dzień Dziecka? 4 propozycje

Play Station – prezent oklepany, pecet ciut za drogi jak na podarek z okazji Dnia Dziecka, bajek na płytach w domu tysiące... Czy nowoczesne dzieci można jeszcze czymś zaskoczyć w czas ich święta?

Czym zaskoczyć pociechę w Dzień Dziecka? 4 propozycje
Katarzyna Kieś

Można – poniżej cztery propozycje.

Play Station – prezent oklepany, pecet ciut za drogi jak na podarek z okazji Dnia Dziecka, bajek na płytach w domu tysiące... Czy nowoczesne dzieci można jeszcze czymś zaskoczyć w czas ich święta?

Można – poniżej cztery propozycje.

Obraz
© [źródło](http://s2.blomedia.pl/gadzetomania.pl/images/2010/05/sustail.jpg)

Myszka komputerowa na kluczyk – pomysł sam w sobie tchnący przysłowiową myszką. Część z Was pewnie pamięta jeszcze włochate myszki nakręcane kluczykiem, które potem śmigały po linoleum tyle czasu, na ile pozwalało naciągnięta sprężyna. Myszka nowoczesna prześlizguje się po podkładce – tuż obok peceta. To propozycja Logitechu na nieco inna myszkę, o sympatycznym imieniu Sustail. Kluczyk jest absolutnie niezbędnym akcesorium: nim to właśnie nakręca się bezprzewodową myszkę, by ta działała. Przekręcanie kluczyka uruchamia ukrytą we wnętrzu maszynerię, która służy do wytwarzania prądu elektrycznego zasilającego to nowoczesne zwierzątko komputerowe.

Obraz
© [źródło](http://s2.blomedia.pl/gadzetomania.pl/images/2010/05/solarnaważka.jpg)

Ważka solarna – oryginalny pomysł, który z powodzeniem może konkurować z tradycyjnymi wiatraczkami dziecięcymi poruszanymi podmuchami powietrza. Ważka dzięki słonecznemu zasilaniu potrafi poruszać skrzydłami. Wystarczy wystawić podstawkę z panelem solarnym na słońce, by wprawić sztucznego owada w ruch, i by specjalnie uformowane skrzydła do złudzenia przypominały te należące do prawdziwej ważki. Zasadniczą wadą tego gadżetu jest, iż de facto cala zabawa polega jedynie na obserwowaniu poruszających się elementów.

Obraz
© [źródło](http://s2.blomedia.pl/gadzetomania.pl/images/2010/05/wyścigówka.jpg)

Solarna wyścigówka to już gadżet wyższych lotów niżeli „osiadła” ważka. Zabawka przeznaczona jest dla małych (bo od 8 lat wzwyż) miłośników wyścigów, nowoczesnych technologii i dla zapalonych konstruktorów. W opakowaniu znajduje się 8 łatwych do złożenia części. W pełni naładowana bateria gwarantuje ponoć świetną zabawę młodszym i starszym.

Obraz
© [źródło](http://s2.blomedia.pl/gadzetomania.pl/images/2010/05/hydrogenCar.jpg)

Starszym dzieciakom można podarować samochód zasilany wodorem. Oczywiście w wersji zabawkowej. (Na prawdziwe auto napędzane wodorem przyjdzie czas za kilka, kilkanaście lat.) Hydrogen Car wykorzystuje zjawisko elektrolizy do wytworzenia wodoru z wody destylowanej. By uniknąć zarzutu, iż zabawka nie spełnia wymogów dla gadżetu edukacyjnego wytworzonego z myślą o wtajemniczeniu najmłodszych pasjonatów motoryzacji w arkana technologii wykorzystujących odnawialne źródła energii, samochodzik wyposażono w panel solarny. Energia słoneczna służy do wytwarzania prądu wykorzystywanego do przebiegu elektrolizy.

Podane propozycje to tylko kilka inspirujących przykładów na oryginalne zabawki dla dzieci w każdym praktycznie wieku.

Z okazji jutrzejszego święta składam wszystkim dzieciakom najserdeczniejsze życzenia słonecznych dni i mnóstwa radości. Tym, którzy dziećmi są już jedynie we własnych wspomnieniach, życzę zaś wielu pomysłów na niebanalne podarki dla milusińskich, którym metryka daje prawo do świętowania Dnia Dziecka.

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.