Czym zaskoczyć pociechę w Dzień Dziecka? 4 propozycje

Czym zaskoczyć pociechę w Dzień Dziecka? 4 propozycje31.05.2010 23:40
Czym zaskoczyć pociechę w Dzień Dziecka? 4 propozycje
Katarzyna Kieś

Play Station – prezent oklepany, pecet ciut za drogi jak na podarek z okazji Dnia Dziecka, bajek na płytach w domu tysiące... Czy nowoczesne dzieci można jeszcze czymś zaskoczyć w czas ich święta?

Można – poniżej cztery propozycje.

Play Station – prezent oklepany, pecet ciut za drogi jak na podarek z okazji Dnia Dziecka, bajek na płytach w domu tysiące... Czy nowoczesne dzieci można jeszcze czymś zaskoczyć w czas ich święta?

Można – poniżej cztery propozycje.

398418552807633358
© [źródło](http://s2.blomedia.pl/gadzetomania.pl/images/2010/05/sustail.jpg)

Myszka komputerowa na kluczyk – pomysł sam w sobie tchnący przysłowiową myszką. Część z Was pewnie pamięta jeszcze włochate myszki nakręcane kluczykiem, które potem śmigały po linoleum tyle czasu, na ile pozwalało naciągnięta sprężyna. Myszka nowoczesna prześlizguje się po podkładce – tuż obok peceta. To propozycja Logitechu na nieco inna myszkę, o sympatycznym imieniu Sustail. Kluczyk jest absolutnie niezbędnym akcesorium: nim to właśnie nakręca się bezprzewodową myszkę, by ta działała. Przekręcanie kluczyka uruchamia ukrytą we wnętrzu maszynerię, która służy do wytwarzania prądu elektrycznego zasilającego to nowoczesne zwierzątko komputerowe.

398418552807764430
© [źródło](http://s2.blomedia.pl/gadzetomania.pl/images/2010/05/solarnaważka.jpg)

Ważka solarna – oryginalny pomysł, który z powodzeniem może konkurować z tradycyjnymi wiatraczkami dziecięcymi poruszanymi podmuchami powietrza. Ważka dzięki słonecznemu zasilaniu potrafi poruszać skrzydłami. Wystarczy wystawić podstawkę z panelem solarnym na słońce, by wprawić sztucznego owada w ruch, i by specjalnie uformowane skrzydła do złudzenia przypominały te należące do prawdziwej ważki. Zasadniczą wadą tego gadżetu jest, iż de facto cala zabawa polega jedynie na obserwowaniu poruszających się elementów.

398418552807895502
© [źródło](http://s2.blomedia.pl/gadzetomania.pl/images/2010/05/wyścigówka.jpg)

Solarna wyścigówka to już gadżet wyższych lotów niżeli „osiadła” ważka. Zabawka przeznaczona jest dla małych (bo od 8 lat wzwyż) miłośników wyścigów, nowoczesnych technologii i dla zapalonych konstruktorów. W opakowaniu znajduje się 8 łatwych do złożenia części. W pełni naładowana bateria gwarantuje ponoć świetną zabawę młodszym i starszym.

398418552808026574
© [źródło](http://s2.blomedia.pl/gadzetomania.pl/images/2010/05/hydrogenCar.jpg)

Starszym dzieciakom można podarować samochód zasilany wodorem. Oczywiście w wersji zabawkowej. (Na prawdziwe auto napędzane wodorem przyjdzie czas za kilka, kilkanaście lat.) Hydrogen Car wykorzystuje zjawisko elektrolizy do wytworzenia wodoru z wody destylowanej. By uniknąć zarzutu, iż zabawka nie spełnia wymogów dla gadżetu edukacyjnego wytworzonego z myślą o wtajemniczeniu najmłodszych pasjonatów motoryzacji w arkana technologii wykorzystujących odnawialne źródła energii, samochodzik wyposażono w panel solarny. Energia słoneczna służy do wytwarzania prądu wykorzystywanego do przebiegu elektrolizy.

Podane propozycje to tylko kilka inspirujących przykładów na oryginalne zabawki dla dzieci w każdym praktycznie wieku.

Z okazji jutrzejszego święta składam wszystkim dzieciakom najserdeczniejsze życzenia słonecznych dni i mnóstwa radości. Tym, którzy dziećmi są już jedynie we własnych wspomnieniach, życzę zaś wielu pomysłów na niebanalne podarki dla milusińskich, którym metryka daje prawo do świętowania Dnia Dziecka.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)