Dyson Pure Hot + Cool Link: oczyści powietrze, jednocześnie je chłodząc lub nagrzewając

Dyson Pure Hot + Cool Link: oczyści powietrze, jednocześnie je chłodząc lub nagrzewając
Jarosław Balcerzak

31.08.2016 09:18, aktual.: 10.03.2022 09:27

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Producent sprzętu AGD w klasie premium wprowadza do swojej oferty nowy oczyszczacz powietrza. Urządzenie poza usuwaniem m.in. alergenów potrafi również schłodzić lub ogrzać pomieszczenie. Produkt w sam raz na nadchodzącą jesień!

Wielozadaniowość, czyli oszczędności i wygoda

Rozpoznawalność marka Dyson zawdzięcza charakterystycznym odkurzaczom, bezłopatkowym wentylatorom oraz suszarkom do rąk. To jednak nie jedyne udane produkty w portfolio producenta, który intensywnie rozwija także ofertę urządzeń poprawiających jakość powietrza. Nowością i jednocześnie najbardziej zaawansowanym z nich jest Dyson Pure Hot + Cool Link.

Urządzenie jest w istocie połączeniem funkcji oferowanych dotąd w osobnych produktach: oczyszczacza powietrza, wentylatora oraz urządzenia grzewczego. Zapewnienie ich w jednej obudowie ma przynieść oszczędność domowej przestrzeni oraz wygodę korzystania ze wszystkich funkcji w podobny sposób.

Obraz

Skuteczny filtr i możliwość sterowania smartfonem

Wizualnie, w porównaniu z wentylatorami w ofercie Dysona, nie dostrzeżemy wielu różnic. Podstawa zyskała na średnicy, a środek ciężkości ponownie umieszczono bardzo nisko aby zapewnić maksymalną stabilność. Za skuteczne oczyszczanie odpowiada 360-stopniowy filtr glass HEPA eliminujący 99.97 % alergenów oraz zanieczyszczeń powietrza.

Czujniki urządzenia na bieżąco analizują aktualny stan jakości powietrza i dostosowują do nich jego pracę. Funkcjonowanie sprzętu możemy w każdej chwili zweryfikować lub zmodyfikować przy pomocy dedykowanej aplikacji na smartfona – Dyson Link App na iOS lub Androida.

Dowiemy się w ten sposób jakie zanieczyszczenia zostały wykryte, jaka jest aktualna wilgotność oraz temperatura, a także ustawimy parametry pracy (w tym intensywność podgrzewania / schładzania powietrza) do własnych preferencji.

Obraz

Niezwykle przydatny, choć kosztowny przyjaciel domu

Funkcjonalność Dyson Pure Hot + Cool Link jest naprawdę spora, a wśród pomniejszych funkcji i zastosowań znajdziemy także pochłanianie nieprzyjemnych (m.in. kuchennych) bądź szkodliwych oparów (m.in. farby, lakiery) oraz wygodny tryb pracy w trybie auto. Trudno więc zarzucić mu jedynie niszowe przeznaczenie.

Krytycy mogą słusznie zauważyć, że większość funkcji znalazła się już w tańszym Dysonie Pure Cool Link. To prawda, jednak był on w stanie jedynie skutecznie powietrze oczyścić, podczas gdy nowość jest również w stanie skutecznie regulować jego temperaturę. Nowy Dyson pojawi się w sklepach w USA 1 września w cenie 600 dol., a w Anglii cztery dni później za 500 funtów.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)