Dyson V8 Absolute: poręczny odkurzacz nie tylko dla alergików

Dyson V8 Absolute: poręczny odkurzacz nie tylko dla alergików

Dyson V8 Absolute: poręczny odkurzacz nie tylko dla alergików
Jarosław Balcerzak
14.05.2017 08:50, aktualizacja: 09.03.2022 11:12

Zakup odkurzacza to często trudny do pogodzenia wybór dużej mocy lub kompaktowych rozmiarów. Alternatywę ma stanowić Dyson V8 Absolute, wyposażony w potężny silnik i ważący mniej niż 3 kg. Czym jeszcze się wyróżnia?

Ekstrawagancka konstrukcja i design

Marka Dyson na przestrzeni lat wyrobiła już sobie opinię awangardowego producenta tworzącego oryginalne, a przy tym niezawodne produkty dla najbardziej wymagających odbiorców. Jej portfolio tworzą dziś suszarki do rąk, wentylatory i nawilżacze powietrza oraz odkurzacze – wszystkie współdzielące niebanalny design, innowacyjne technologie i bezprecedensową trwałość.

W segmencie odkurzaczy bez wątpienia wyróżnia się przenośny Dyson V8 Absolute: urządzenie o wymiarach 1244 × 250 × 224 mm i wadze 2,61 kg. Otrzymał on charakterystyczną kolorystykę, łączącą aż pięć barw: czarną, niebieską, czerwoną, złotą i srebrną. Wzornictwa nie sposób więc pomylić z konkurentami.

Obraz

Swój udział ma w tym także oryginalna forma silnika, umieszczonego przed rączką i nad pojemnikiem na zanieczyszczenia. Jego położenie w niewielkim oddaleniu od uchwytu nie oznacza jednak niewłaściwego wyważenia całości, a szczotką odkurzacza można bez problemu sięgnąć także wyżej położonych miejsc.

Producent zadbał także o wytrzymałość urządzenia, jego obudowę wykonując z wytrzymałego poliwęglanu ABS, każdy z elementów poddając rygorystycznym testom jakościowym. Nie należy się więc obawiać o konsekwencje uderzeń czy upadku Dysona podczas użytkowania.

Obraz

Odkurzacz przenośny o mocy klasycznego

Wydajność Dysona V8 Absolute jest zasługą cyfrowo sterowanego silnika, obracającego się z prędkością do 110 tys. obr./min. Siła ssania wynosi 115 AW (Air Watt), natomiast za przepływ powietrza i skuteczne wychwytywanie drobnego kurzu odpowiada aż 15 cyklonów ułożonych w dwóch obręczach.

Odkurzacz uruchamia przycisk w rączce, natomiast przełącznik w górnej części obudowy aktywuje tryb max: na czas do 7 minut znacząco zwiększa on moc ssania w przypadku najtrudniejszych zabrudzeń. Wszystkie zebrane zanieczyszczenia trafiają do pojemnika o pojemności 0,54 l, opróżnianego przy pomocy pojedynczego przycisku.

Obraz

Łączny czas pracy może wynieść nawet 40 minut bez najmniejszego spadku siły ssania. W miejscach trudniej dostępnych możliwy jest demontaż głównej rury, zmieniający urządzenie w niezwykle kompaktowy odkurzacz ręczny. Za najwyższy standard filtracji odpowiada zmywalny, zasilnikowy filtr HEPA, usuwający z powietrza nie tylko najdrobniejszy kurz, ale i alergeny.

Dyson V8 Absolute dzięki kompletowi akcesoriów radzi sobie z każdą domową powierzchnią. Elektroszczotka Direct-drive usuwa brud głęboko osadzony w dywanach, a Soft roller radzi sobie z każdym rozmiarem zanieczyszczeń na twardych podłogach. W fabrycznym komplecie znajduje się ponadto mini elektroszczotka, ssawka combi i szczelinowa, a także stacja dokująca.

Obraz

Produkt dla wymagających tradycjonalistów

Producent raz jeszcze stworzył produkt równie oryginalny co praktyczny. Dyson V8 Absolute to nie tylko ekstrawagancko wyglądający sprzęt AGD, lecz przede wszystkim skuteczny i poręczny odkurzacz na każdy rodzaj powierzchni – nie tylko podłogowej. Nad klasycznymi urządzeniami góruje więc nie tylko rozmiarami i wagą, lecz również zakresem zastosowań i skutecznością działania.

Jedynym realnym zagrożeniem dla produktu tej klasy może być wyłącznie dynamicznie wzrastająca popularność autonomicznych odkurzaczy. Trudno się jednak dziwić, skoro w porównywalnej cenie klient otrzymuje możliwość zakupu urządzenia o znacznie niższej mocy, ale i w pełni samoobsługowego. Dyson V8 Absolute pozostaje w ciągłej sprzedaży, w cenie od 2515 zł.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)