Fotowoltaika i turbina wiatrowa w jednym. Hybrydowy system z Indii

Indyjskie przedsiębiorstwo WindStream Energy Technologies wprowadza na rynek rozwiązanie, które łączy w sobie fotowoltaikę i turbinę wiatrową. Będzie ono zasilać instalację oświetlenia ulicznego.

Oświetlenie uliczne WindStream Energy Technologies
Oświetlenie uliczne WindStream Energy Technologies
Źródło zdjęć: © WindStream Energy Technologies

WindStream Energy Technologies to indyjski startup, który wprowadził na rynek rozwiązanie korzystające z fotowoltaiki i turbiny wiatrowej. Mowa o hybrydowym systemie oświetlenia ulicznego, który ma sprawdzać się dobrze w obszarach pagórkowatych, przybrzeżnych i wiejskich.

Jak czytamy w pv-magazine India, firma z siedzibą w Telanganie połączyła fotowoltaikę z turbinami wiatrowymi na potrzeby generacji odpowiedniej mocy oświetlenia ulicznego. System wdrażany przez indyjską firmę to system off-grid, co oznacza, że nie jest podpięty do sieci dystrybucyjnej, zamiast tego magazynuje on nadmiar energii i wykorzystuje ją wówczas, gdy nie może jej generować.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Na opracowany w Indiach system składają się moduły słoneczne, turbina wiatrowa, akumulatory, kontroler i sama lampa LED. Urządzenie dostępne jest w trzech wariantach o mocy 20, 40 i 60 W.

- Fotorezystor w lampie ulicznej umożliwia automatyczne włączanie i wyłączanie instalacji. Pasywny czujnik podczerwieni (PIR) pomaga zmniejszyć zużycie energii i zwiększyć autonomię światła. Wyciągarka umożliwia ściągnięcie paneli, wyczyszczenie ich i umieszczenie ponownie we właściwiej pozycji - mówi Venkat Kumar Tangirala, dyrektor zarządzający w Windstream Energy Technologies, w rozmowie z pv-magazine.

- Projekt gwarantuje niskie koszty eksploatacji i mniejsze zużycie przestrzeni, a także elastyczność w celu dopasowania do istniejącego oświetlenia ulicznego, które wykorzystuje energię słoneczną - dodaje.

Karol Kołtowski, dziennikarz Gadżetomanii

newsenergetykafotowoltaika

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (21)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.