Goclever Bulb Colour Sound – żarówka LED RGB z głośnikiem Bluetooth

Nowoczesne żarówki LED potrafią nie tylko świecić różnymi kolorami, ale nawet – jak Goclever Bulb Colour Sound – ułatwią zasypianie albo sprawdzą się jako bezprzewodowy głośnik Bluetooth.

Goclever Bulb Colour Sound – żarówka LED RGB z głośnikiem Bluetooth
Łukasz Michalik

29.05.2016 | aktual.: 10.03.2022 09:42

Drugi spisek żarówkowy?

Co jest źródłem światła w waszych domach? Tradycyjne, pamiętające XIX wiek żarówki to dziś coraz większa rzadkość. Trudno się dziwić – w wynalazku Edisona i Swana większość energii tracona jest wraz z generowanym ciepłem, a tylko niewielka jej część służy nam do rozświetlenia mroku.

Miejsce żarówek z żarnikiem zajęły energooszczędne świetlówki i – coraz częściej żarówki LED (w przypadku tego źródła światła jest to nieprecyzyjne, ale popularne i powszechnie używane określenie). I choć zastąpienie żarówek z żarnikiem nowocześniejszymi rozwiązaniami bywa nazywane drugim spiskiem żarówkowym, to trudno ignorować nowe możliwości, jakie oferuje ten sprzęt.

Goclever Bulb Colour Sound
Goclever Bulb Colour Sound

Co potrafią żarówki LED?

Wzrost popularności LED-ów to ważny przełom w branży oświetleniowej. Źródła światła, wykorzystujące diody elektroluminescencyjne, potrafią znacznie więcej, niż ich poprzednicy. Stosunkowo niewielkim kosztem można wzbogacić je o dodatkowe funkcje, pozwalające na sterowanie zarówno jasnością, jak i kolorem oświetlenia.

Pomysłowość producentów sprzętu sięga jednak znacznie dalej – dzięki dodatkom w postaci głośników i modułów łączności współczesne żarówki mogą nam nie tylko świecić, ale również zagrać!

[photo position="undefined"]141760[/photo]

Goclever Bulb Colour Sound - wiele kolorów i wbudowany głośnik

Jednym z urządzeń tego typu jest oferowana przez Goclever żarówka Bulb Colour Sound, która jest nie tylko źródłem światła, ale przy okazji również i bezprzewodowym, 4-omowym głośnikiem o mocy 3 W.

Gadżet kształtem przypomina klasyczną, żarnikową żarówkę z gwintem E27. Na jej szczycie znajduje się półprzezroczysta część z LED-ami, a za nią reszta obudowy wykonana z białego, błyszczącego plastiku. Znajdziemy w niej linię otworów, odpowiadających za emisję dźwięku.

Żarówka zapewnia światło o intensywności do 200 lumenów i temperaturze do 6000K, co zapewniają diody, odpowiedzialne za emisję światła białego (3 W) i RGB (1 W). Aby w pełni skorzystać z możliwości urządzenia konieczna jest aplikacja mobilna (tylko iOS i Android).

Żarówka RGB z próbkowaniem koloru

Dzięki niej możemy nie tylko włączać i wyłączać światło, ale również sterować jego jasnością i kolorem. Ciekawą funkcją jest możliwość pobierania próbki koloru za pomocą kamery smartfona – po jej uruchomieniu po prostu wskazujemy jakiś punkt obrazu, a żarówka zacznie świecić kolorem zbliżonym do wskazanego.

Goclever Bulb Colour Sound
Goclever Bulb Colour Sound

Drugą z funkcji aplikacji mobilnej jest sterowanie dźwiękiem, co sprowadza się do możliwości zmiany utworu lub włączenia pauzy. Nie jest to istotnym ograniczeniem bo Bulb Colour Sound jest przecież po prostu małym głośnikiem Bluetooth i będzie współpracować z niemal dowolną aplikacją do odtwarzania dźwięku.

Ciekawą funkcją żarówki jest również asystent zasypiania, czyli możliwość stopniowego ograniczania jasności światła. Oferowany przez firmę Goclever sprzęt kosztuje w oficjalnym sklepie 119 złotych.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.