Google rozbudowuje swój ekosystem i zapowiada nowy sprzęt: domowy router Wi-Fi

Strona głównaGoogle rozbudowuje swój ekosystem i zapowiada nowy sprzęt: domowy router Wi-Fi
25.09.2016 13:02
Google rozbudowuje swój ekosystem i zapowiada nowy sprzęt: domowy router Wi-Fi
Jarosław Balcerzak
Jarosław Balcerzak

Im bliżej do konferencji Google wyznaczonej na 4 października, tym więcej wiemy o nadchodzących premierach. Jedną z nich będzie router który zagwarantuje nam zasięg w każdym zakątku domu. Co jeszcze o nim wiadomo?

Emocje podsycane nieoficjalnymi doniesieniami

Konferencje największych producentów zawsze wzbudzały poruszenie, a informacje nt. nowych produktów nierzadko wyprzedzały oficjalne prezentacje. Nie inaczej jest tym razem – niemal każdy kolejny dzień przynosi nowe doniesienia na temat możliwości jednej z nadchodzących premier: routera Google WiFi.

Amazon Echo Dot -  to do jego wymiarów ma zbliżyć się nowość od Google
Amazon Echo Dot -  to do jego wymiarów ma zbliżyć się nowość od Google

Mniejszy rozmiar i większy zasięg

Urządzenie ma mieć rozmiary zbliżone do Echo Dot Amazona, a więc ok 30 × 85 × 85 mm. Pozwolą mu one wkomponować się w każdy wystrój bez zwracania na siebie szczególnej uwagi. To duży zwrot od czasów OnHuba, który cieszył oko ciekawym designem i był zauważalną ozdobą chociażby salonu.

Jednocześnie nowy produkt ma przewyższać go możliwościami: poza funkcjami „smart” oferując łączenie ze sobą kilku Google WiFi w jedną sieć, aby zapewnić maksymalny zasięg w całym domu. Idea działania jest więc podobna jak w przypadku systemów Eero, Luma czy opisywanego niedawno Netgeara Orbi.

Przewagę nad konkurentami mają zapewnić nanogabaryty, prestiż i doświadczenie producenta, a także bezprecedensowy zasięg anten. Google WiFi ma pracować dwuzakresowo w standardzie AC1200 (802.15.4). Nie zabraknie oczywiście łączności Bluetooth a konfigurację istotnie uproszczono.

Eero Home Wifi - jeden z już istniejących systemów o podobnej zasadzie działania
Eero Home Wifi - jeden z już istniejących systemów o podobnej zasadzie działania

Obietnice przełomowego produktu

Doniesienia są całkiem interesujące, a jeśli 4 października się potwierdzą, Google może zgarnąć sporą część rynku. Wprawdzie są już na nim urządzenia tego typu i oferujące podobne możliwości rozbudowy w domowej sieci, jednak żadne z nich nawet nie zbliżyło się do sugerowanych w doniesieniach gabarytów.

Jeśli dołączy do nich rozszerzony zasięg i potwierdzi się cena 129 dol. za pojedyncze urządzenie, konkurencja stanie przed niemałym problemem. Niestety nie wiadomo jeszcze czy Google WiFi będzie oferowane także w pakietach po dwa lub trzy urządzenia (choć to wysoce prawdopodobne) i jaka byłaby ich cena. Więcej dowiemy się zapewne po najbliższej konferencji.

Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)