Netgear Orbi: zasięg szybkiego WiFi nareszcie w każdym zakamarku domu

Netgear Orbi: zasięg szybkiego WiFi nareszcie w każdym zakamarku domu

Netgear Orbi: zasięg szybkiego WiFi nareszcie w każdym zakamarku domu
Jarosław Balcerzak
26.08.2016 08:30, aktualizacja: 10.03.2022 09:29

Fabryczny komplet routera i satelity od Netgeara ma zapewnić zasięg Wi-Fi większy niż kiedykolwiek. To również pierwszy trójzakresowy zestaw takich urządzeń na świecie. Czym jeszcze zaskakuje Orbi?

Atrakcyjny, minimalistyczny design

Kłopoty z zasięgiem sieci WiFi znane są wszystkim, a najczęściej odpowiada za nie zbyt słaba moc urządzeń nadawczych. Producenci opracowują więc coraz potężniejsze routery i wzmacniacze sygnału, nierzadko wyposażając je w mnóstwo - niekoniecznie estetycznie wyglądających - anten. Netgear proponuje gotowe rozwiązanie w postaci dwóch fabrycznie sparowanych urządzeń: routera oraz satelity, czyli po prostu access pointa.

Łączy je także identyczny wygląd, który najprościej porównać do ustawionego pionowo dysku przenośnego (w wersji mocno XL). Obudowę wykonano z białego tworzywa o wysokim połysku, a w górną pokrywę wkomponowano oświetlenie LED w kształcie elipsy. Uzyskano w ten sposób elegancki wygląd, który z łatwością wkomponuje się w wiele wnętrz. Każde z urządzeń ma rozmiar 17×6×22,6 cm i waży 890 g.

Obraz

Imponujący zasięg dzięki nowoczesnym rozwiązaniom

Router wyposażono w jeden port WAN oraz trzy LAN (do 1 Gbit/s), a do tego pełnowymiarowe wejście USB. Satelita różni się obecnością czterech gniazd LAN. Oba emitują trójzakresowe Wi-Fi AC3000 (1733 + 866 + 400 Mbit/s) na częstotliwościach 2,4 GHz lub 5 GHz. Wewnątrz urządzeń znalazło się po 6 wbudowanych anten dużej mocy, 4 GB pamięci flash, a działanie procesora wspomaga 512 MB pamięci RAM.

Zaimplementowano także technologię MU-MIMO, dzięki której system Orbi sprawnie poradzi sobie z obsługą nawet większej ilości urządzeń podłączonych do niego równocześnie. Nie zabrakło także beamformingu, czyli kierunkowej transmisji sygnału. Orientuje się on na konkretne urządzenia, co zwiększa stabilność połączenia. Rezultat zastosowania powyższych technologii jest naprawdę imponujący: deklarowany przez Netgeara zasięg to aż 1200 m kwadratowych.

Obraz

Świetne rozwiązanie dla największych powierzchni

Nowość w ofercie jednego z największych producentów sprzętu sieciowego zapowiada się naprawdę dobrze. Skorzystają na niej w szczególności posiadacze domów o wyjątkowo sporym metrażu i nie mniejszych powierzchniowo przedsiębiorstw. Wśród zastosowanych w urządzeniach rozwiązań nie zabrakło żadnego, który współcześnie trafia do topowych produktów tej kategorii.

O ile więc do wydajności czy wygody użytkowania ciężko jest mieć jakiekolwiek zastrzeżenia, wnikliwi czytelnicy mogą na stronie producenta doczytać się czegoś jeszcze. Otóż do obu urządzeń fabrycznie dołączany jest zasilacz 12V 3.5A, co zwiastuje maksymalny pobór prądu 42W przez każde z nich. W dobie energooszczędności na sztandarach z pewnością nie jest to powód do dumy. Netgear Orbi zadebiutuje w sklepach już we wrześniu, w cenie 399 dol. za komplet.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)