Hama Twin 2.0, czyli dwa w jednym. Recenzja budżetowego głośnika Bluetooth

Hama Twin na pierwszy rzut oka wygląda jak większość głośników Bluetooth, ma on jednak dość niespotykaną konstrukcję, która umożliwia "rozkręcenie" głośnika na dwa mniejsze. Dodatkowo, jest to zestaw głośników stereo, które można połączyć z komputerem, tabletem czy smartfonem.

Hama Twin 2.0 - niby jeden głośnik, a jednak dwa
Hama Twin 2.0 - niby jeden głośnik, a jednak dwa
Źródło zdjęć: © WP

Ogromnym plusem Twin 2.0 jest wodoodporna konstrukcja i gumowa osłona. Wszystkie te cechy wpływają na jego doskonałą mobilność. To taki budżetowy głośnik do zadań specjalnych jak: wyjazd za miasto, wakacje czy po prostu wyjście ze znajomymi. Jednak ten sprzęt znajduje także doskonałe zastosowanie w domu.

Niekorzystne warunki pogodowe są mu niestraszne. Klasa wodoszczelności IPx7 bez problemu pozwoli na zanurzenie głośnika na głębokość do 1 metra do 30 minut. Dodatkowym atutem jest bateria, która według producenta powinna wytrzymać do 6 godzin na jednym ładowaniu. Jak to wyglądało w praktyce?

Podczas mojego korzystania z tego głośnika, przez większość czasu głośność była ustawiona na średnim poziomie, a głośnik sparowany był z komputerem. Mogę stwierdzić, że można wyciągnąć z niego trochę ponad 6 godzin z jednego ładowania. Czas ładowania do pełna mógłby być trochę krótszy, jednak nadal 3 godziny nie są złym wynikiem

Hama Twin 2.0
Hama Twin 2.0© WP

Dzięki Bluetooth 5.0 nie odczułam żadnego opóźnienia, jednak jeżeli chodzi o włączenie tego samego utworu na obu głośnikach jednocześnie tak, aby był słyszalny w jednym i drugim pomieszczeniu – niestety jest to niemożliwe bez zakłóceń. Po prostu nie da się tak słuchać muzyki.

Mimo, że może się to wydawać standardem, przy tej cenie ogromnym plusem jest zastosowanie przez producenta portu USB-C. Można więc śmiało pożyczyć ładowarkę od znajomych, jednak jest małe "ale". Niestety nawet w momencie złożenia głośnika, ich wejścia do ładowania nie stykają się, co oznacza, że nie są w stanie przesłać między sobą energii. Dlatego każdy z głośników należy ładować osobno. 

Hama Twin 2.0
Hama Twin 2.0© WP

Takimi smaczkami, które raczej nie przeważą na zakupie, ale które warto mieć na uwadze są: praktyczny uchwyt, dzięki któremu możemy powiesić głośnik na drzwiach czy gałęzi drzewa; wbudowany zestaw głośnomówiący, który na pewno nie raz pozwoli uniknąć szukania telefonu w pośpiechu i może nie jest powalający, to zdecydowanie umożliwia przeprowadzenie rozmowy bez zakłóceń; gumowe uszczelki na porty, które chronią przed niechcianą wilgocią i brudem.

Hama Twin 2.0
Hama Twin 2.0© WP

Co prawda głośnik na warunki domowo-imprezowe jest dosyć głośny i wyraźny, tak już w plenerze przy maksymalnej głośności szczegółowe utwory mogą się nieco rozmywać. Jako fanka basu, jestem nieco rozczarowana, na pewno nie doznamy w przypadku tego głośnika niesamowitej głębi utworu, natomiast musimy pamiętać o przedziale cenowym tego sprzętu. To jednak dość typowa przypadłość mniejszych głośników bezprzewodowych, jak to mówią: coś za coś. 

Podsumowując, na pewno można byłoby użyć nieco lepszych rozwiązań, patrząc na niektóre metody zastosowane przez producenta. Będę jednak podkreślała nadal półkę cenową Twin 2.0, przy której zresztą nietrudno o bubla. Głośnik Hama Twin 2.0 to naprawdę niezły przenośny zestaw stereo, który posłuży jako przenośne głośniki do laptopa, prezent lub po prostu imprezowy gadżet. 

Plusy
  • Cena
  • Wodoodporność
  • Dwa głośniki w jednym
  • Estetyczny wygląd
  • Dźwięk stereo
  • Dostępne dwie wersje kolorystyczne
  • Wygodne fizyczne przyciski
  • Gumowe zatyczki chroniące przed czynnikami zewnętrznymi
  • Każdy z głośników można podłączyć do innego źródła dźwięku
Minusy
  • Płytki bas
  • Każdy z głośników ładuje się i włącza osobno
  • Głośniki nie mogą stać daleko od siebie
  • Długi czas ładowania

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (4)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.