Helikopter "snajperski" sterowany padem do Xboxa

Nauka w służbie zabijania, czyli kolejna wojskowa maszyna skonstruowany na uczelni w USA. Pisaliśmy już o wielu helikopterach, co wyróżnia ten model? Poza zamontowaną strzelbą kaliber .338 trzeba zwrócić uwagę na fakt, że do sterowania małą maszynką do zabijania służy pad do Xboxa 360.

Helikopter "snajperski" sterowany padem do Xboxa
Marek Maruszczak

Nauka w służbie zabijania, czyli kolejna wojskowa maszyna skonstruowany na uczelni w USA. Pisaliśmy już o wielu helikopterach, co wyróżnia ten model? Poza zamontowaną strzelbą kaliber .338 trzeba zwrócić uwagę na fakt, że do sterowania małą maszynką do zabijania służy pad do Xboxa 360.

Vigilante 502 Unmanned Helicopter – tak nazywa się nowa zabawka amerykańskiej armii wykorzystująca Autonomous Rotorcraft Sniper System (ARSS). System jest znany już od pięciu lat, jednak dopiero niedawno dzięki wysiłkom ekipy z University’s Space Dynamics Laboratory w Utah system celowniczy został odpowiednio dopracowany.

Maksymalna waga – 500 kg

Długość – 8m

Średnica wirnika – 7m

Maksymalna prędkość – 190 km/h

Maksymalny udźwig – 70kg

Pojemność baku – 135 l

Maksymalny czas lotu – ponad 6 godzin

Maszyna może być zdalnie kontrolowana za pomocą pada do najnowszej konsoli Microsoftu. Nie jest to zresztą jego pierwsze militarne wykorzystanie. Już wcześniej głośno było o bezzałogowych samolotach sterowanych kontrolerem Xboxa 360.

Inne „zabawki”, w jakie helikopter może zostać wyposażony to:

M249 5.56-mm karabin maszynowy małego kalibru

M240 7.62-mm – karabin maszynowy

AA-12 12-gauge – strzelba automatyczna

Wygląda na to, że niezależnie od wojen fanbojów, konsoli Billa trzeba przyznać miano najbardziej zabójczej.

Źródło: popularmechanics

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
newskomputerymilitaria

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.