Hykker Chrono S79: tani smartwatch z Biedronki

Hykker Chrono S79: tani smartwatch z Biedronki

Hykker Chrono S79
Hykker Chrono S79
Łukasz Michalik
31.05.2016 09:11, aktualizacja: 10.03.2022 09:42

Tani smartwatch Hykker Chrono S79 to dowód, że inteligentny zegarek może dzisiaj mieć niemal każdy, kto uzna, że potrzebuje takiego gadżetu. Warto go kupić?

Smartwatch dla każdego

Smartwatche przeszły tę samą drogę, jak – nieco wcześniej – smartfony i tablety. Początkowo na rynku były dostępne wyłącznie urządzenia stosunkowo drogie, budzące zainteresowanie wyłącznie maniaków technologii i osób, które po prostu potrzebowały takiego sprzętu. Dzisiaj smartfon czy tablet oferujący podstawowe funkcje może mieć niemal każdy, kto odczuwa taką potrzebę.

Ze smartwatchami jest podobnie – czasy, gdy za inteligentny zegarek trzeba było słono zapłacić to już przeszłość. Obok modeli z wyższej półki, w sklepach znajdziemy również budżetowe propozycje. Przykładem takiego sprzętu jest sprzedawany w Biedronce smartwatch Hykker Chrono S79.

Hykker Chrono S79
Hykker Chrono S79

Polska wersja chińskiego sprzętu

Podobnie jak wiele innych urządzeń, sprzedawanych przez „polskich” (Hykker to marka myPhone) producentów, Hykker Chrono S79 to brandowana wersja sprzętu z chińskiego rynku, zegarka ZGPAX S79, co nie przeszkadzało umieścić w instrukcji dumnego zapisu „zaprojektowano w UE, wyprodukowano w Chinach”.

Zegarek, którego wygląd wyraźnie nawiązuje do smartwatcha Apple’a, został wyposażony w 1,54-calowy, dotykowy ekran o rozdzielczości 240 na 240 pikseli. Nad ekranem znalazło się miejsce na obiektyw kamery VGA.

Metalowa koperta sprawia dobre wrażenie (ramka wokół ekranu jest znacznie grubsza, niż na renderach!), choć – biorąc pod uwagę dolną, zatrzaskiwaną część obudowy z plastiku – nie ma tu mowy o wodo- czy choćby bryzgoszczelności. Jest za to gniazdo microUSB, dzięki czemu akumulator naładujemy choćby ładowarką od smartfonu.

Hykker Chrono S79
Hykker Chrono S79

Smartwatch do dzwonienia

Specyfikacja gadżetu prezentuje się nad wyraz interesująco. Sercem urządzenia jest układ MT6260 Single Core 360 MHz oraz 64 MB RAM-u. Choć wbudowana pamięć to zaledwie 32 MB, to pod akumulatorem o pojemności 300 mAh (do 72 godzin w trybie czuwania) znajdziemy slot na kartę microSD i… microSIM!

Supertani smartwatch może pracować samodzielnie, oferując połączenia głosowe i obsługę SMS-ów. Choć obsługuje jedynie komunikację 2G, jest to funkcja warta uwagi. Zegarek może również służyć do obsługi połączeń, wykonywanych za pomocą sparowanego smartfonu.

Hykker Chrono S79
Hykker Chrono S79

Hykker Chrono S79 - aplikacje

Hykker Chrono S79 pracuje pod kontrolą własnego systemu operacyjnego, dostarczonego przez MTK. Nie ma możliwości rozbudowania oprogramowania, jednak fabryczny zestaw aplikacji powinien zaspokoić większość potrzeb – smartwatch oferuje m.in. krokomierz, monitor snu, odtwarzacze wideo, zdjęć i muzyki (także zdalne, ze smartfonu), kalkulator, dyktafon, budzik czy kalendarz. Jest również wyszukiwarka, pozwalająca sprawdzać zasoby telefonu.

W sumie interfejs składa się z trzech ekranów po dziewięć ikon, odpowiedzialnych za uruchamianie aplikacji i obsługę funkcji zegarka, jak np. wybór tarczy. Warto również wspomnieć o alarmach, które mogą uruchomić się po zerwaniu połączenia ze smartfonem albo w sytuacji, gdy zbyt długo siedzimy bez ruchu.

Tani smartwatch z Biedronki współpracuje tylko z jedną platformą mobilną – Androidem w wersji od 4.1. W dyskoncie spożywczym można go kupić za 159 złotych.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (21)