iStorage datAshur PRO: szybki pendrive z militarnym poziomem zabezpieczeń

iStorage datAshur PRO: szybki pendrive z militarnym poziomem zabezpieczeń
Jarosław Balcerzak

08.10.2016 12:41, aktual.: 10.03.2022 09:15

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Wśród pendrive’ów gwarantujących bezpieczeństwo danych wyróżnia się datAshur PRO. Oferuje nie tylko bezkompromisowe zabezpieczenia, ale również szybką transmisję danych. Jaki poziom ochrony zapewnia?

Bezpieczeństwo jako motto producenta

Założona w 2009 roku firma iStorage wyspecjalizowała się w segmencie zabezpieczanych PIN-em urządzeń przenośnych o militarnym poziomie zabezpieczeń. W jej ofercie znajdują się pendrive’y, dyski zewnętrzne i wewnętrzne, SSD oraz HDD, a ich pojemności wynoszą nawet 8 TB.

Ilość zdobytych przez wymienione produkty certyfikatów jednoznacznie potwierdza jakość w zakresie świadczonej ochrony. Znajdują się wśród nich spełnione standardy federalnego rządu USA (FIPS 197, FIPS 140-2 poziom 2, FIPS 140-2 poziom 3), norma IP57 (pyłoodporność, zanurzenie w wodzie na 1 m) oraz brytyjskie wytyczne rządowe CESG.

Pendrive wyprodukowany przez tak wyspecjalizowaną markę ma prawo budzić niemałe oczekiwania. Stylistyka datAshur PRO nie ukrywa więc swojej specjalności: dużą obudowę o wadze 25 g i wymiarach 78 × 18 × 8 mm (80 × 20 × 10.5 w założonej osłonie) wyposażono bowiem w 11-klawiszową klawiaturę i trzy diody LED, sygnalizujące pracę i status blokady.

Obraz

Wielowarstwowe zabezpieczenia

DatAshur PRO jest oferowany w czterech pojemnościach: 8, 16, 32 i 64 GB. Pendrive pracuje w standardzie USB 3.0, zapewniając prędkości do 43 MB/s w zapisie oraz 116 MB/s w odczycie. Nakładanie i zdejmowanie blokady PIN-em dzięki wbudowanemu akumulatorowi odbywa się bez udziału komputera. Nie zapomniano o wytrzymałości na pył i wodę, co potwierdza norma IP57.

Za bezpieczeństwo przechowywanych danych odpowiadają wspomniane wcześniej, spełnione normy FIPS 140-2 poziomu 3 oraz FIPS PUB 197, a dane chroni 256-bitowe szyfrowanie XTS-AES. DatAshur PRO jest kompatybilny z każdym systemem operacyjnym, jest także w pełni bootowalny.

Dziesięciokrotne błędne wpisanie numeru PIN blokuje urządzenie dla wszystkich poza adminem, kolejne 10 błędów kasuje zawartość pendrive i przywraca go do ustawień fabrycznych. Możliwe jest także ustawienie zamka czasowego w zakresie 1-99 minut: po ustalonym czasie bezczynności datAshur PRO samoistnie zablokuje się naszym PIN-em.

Obraz

Bezkompromisowy poziom ochrony danych

Czy iStorage przesadza, nazywając swój produkt najbezpieczniejszym pendrivem USB 3.0 na świecie? Niekoniecznie. Wiele wskazuje na to, że faktycznie stworzono cyfrowy sejf, który dzięki m.in. własnemu akumulatorowi rzeczywiście jest najskuteczniejszą ochroną danych przed intruzami.

Dla osób ceniących sobie bezpieczeństwo i niewzruszonych sporymi gabarytami pendrive’a, datAshur jest unikalną i atrakcyjną propozycją. To prawdziwa cyfrowa twierdza, dla której jedynym zagrożeniem jest zbyt prosty PIN wybrany przez użytkownika. Ceny wynoszą aktualnie: 352,92 zł (8 GB), 455,24 zł (16 GB), 557,55 zł (32 GB) oraz 659,90 zł (64 GB).

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)