Jak oglądać telewizję na konsoli? Xbox One, Xbox Series X/S, PS4, PS5

Jak oglądać telewizję na konsoli? Xbox One, Xbox Series X/S, PS4, PS5

Podpowiadamy, jak oglądać telewizję na konsoli
Podpowiadamy, jak oglądać telewizję na konsoli
Źródło zdjęć: © fot. Pexels
Klaudia Stawska-Magdziak
16.12.2020 14:19, aktualizacja: 08.03.2022 14:27

Jak oglądać telewizję na konsoli? Konsole to dziś więcej niż sprzęt do gry - z łatwością możemy przemienić je w centrum domowej rozrywki, chociaż nie w każdym przypadku będzie to tak samo proste, a poszczególne konsole różnią się dostępnymi funkcjami.

Jak oglądać telewizję na konsoli Xbox lub PlayStation? W przypadku tej pierwszej możemy bezpośrednio podłączyć dekoder do konsoli, jednak Sony nie dało takiej możliwości. W związku z tym oglądanie telewizji będzie możliwe tylko za pośrednictwem aplikacji.

Poniżej opiszemy dokładnie, jak podłączyć telewizję do Xboksa, które modele konsol wspierają tę opcję oraz, co zrobić w pozostałych przypadkach.

Jak oglądać telewizje na konsoli Xbox?

Na początku warto wyjaśnić, że tylko konsole Xbox One X, Xbox One S lub oryginalna konsola Xbox One umożliwiają bezpośrednie oglądanie telewizji na żywo. Najprostszym sposobem jest skonfigurowanie aplikacji OneGuide.

W tym celu konieczne jest podłączenie dekodera telewizji kablowej lub satelitarnej do konsoli za pomocą złącza HDMI. Następnie należy połączyć się z usługą Xbox Live. Co ważne, jeśli mamy starszą wersję konsoli (oryginalny Xbox One), to do sterowania telewizją konieczny będzie również sensor Kinect.

Jak oglądać telewizje na konsoli Xbox One z OneGuide?

Po podłączeniu dekodera do konsoli kolejnym krokiem będzie skonfigurowanie aplikacji OneGuide. Poniżej znajdziecie szczegółową instrukcję, jak to zrobić.

  1. Na początku należy wejść w Ustawienia Ogólne Opcje TV i wyświetlania TV i OneGuide OneGuide;
  2. następnie konsola będzie próbowała wykryć sygnał HDMI i jeśli jej się uda, wybieramy opcję Dalej;
  3. na ekranie OneGuide pojawi się opcja kliknięcia Dalej i rozpocznie się konfiguracja przewodnika po kanałach dostawcy telewizji kablowej lub satelitarnej;
  4. następnie możemy skonfigurować sterowanie telewizją z poziomu konsoli, np. za pomocą komend głosowych oraz wybrać ustawienia startu, np. czy konsola ma włączać ekran startowy, czy może od razu TV na żywo.

Warto pamiętać, że nie wszyscy dostawcy telewizji kablowej czy satelitarnej są dostępni w Polsce dla usługi OneGuide. Jeżeli nie możemy skonfigurować połączenia, warto sprawdzić, czy dostawca podpisał umowę z Microsoftem. Jeżeli wszystko się zgadza, a nadal macie problemy z konfiguracją telewizji na żywo na konsoli, zajrzycie na stronę Pomocy Xbox.

Przypominamy, że konsole Xbox Series X/S nie zawierają interfejsu HDMI, więc nie można podłączyć dekodera do konsoli. Oznacza to też, że nie możemy zarządzać telewizją z pomocą aplikacji OneGuide na tych konsolach.

Jak oglądać telewizje na konsoli Sony PlayStation?

Niestety konsole Sony - ani PS4, ani PS5 - nie zostały przystosowane do tego, by podłączyć je do telewizji na żywo. Z tego powodu, najlepszym rozwiązaniem na oglądanie telewizji na konsoli będzie wybór odpowiedniej aplikacji, która umożliwi dostęp do pożądanych przez nas programów. Ten sposób sprawdzi się również na konsolach Microsoftu, dlatego poniżej przygotowaliśmy dla was zestawienie aplikacji, które pozwolą na oglądanie telewizji na żywo.

Aplikacje, które pozwolą oglądać telewizję na konsoli

Poniżej znajdziecie aplikacje, które umożliwią oglądanie telewizji na konsolach. Staraliśmy się wybrać takie, które działają zarówno na PS4 i PS5, jak i na wszystkich Xboksach, jednak warto pamiętać, że część z nich może z czasem przez wpierana.

Warto również wspomnieć o takich aplikacjach, jak YouTube czy Twitch, które, chociaż nie oferują możliwości oglądania "tradycyjnej" telewizji, to mogą zapewnić masę rozrywki.

Jak oglądać telewizje na konsoli? Mamy nadzieję, że z naszym poradnikiem przekształcenie waszej konsoli w centrum rozrywki będzie prostsze.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)