Jaką szczoteczkę soniczną wybrać?

Regularne szczotkowanie zębów może nie wystarczyć, aby zagwarantować ich zdrowie. Powinniśmy także pamiętać o odpowiedniej szczoteczce. W ostatnich latach na rynku pojawia się coraz więcej sonicznych szczoteczek do zębów. Czy warto wydać pieniądze na tego typu produkt?

Szczoteczka soniczna jest znacznie efektywniejsza od tradycyjnego modelu
Szczoteczka soniczna jest znacznie efektywniejsza od tradycyjnego modelu
Źródło zdjęć: © istockphoto.com/Kikovic
Bartłomiej Ciepielewski

13.12.2017 | aktual.: 09.03.2022 10:44

Co to jest szczoteczka soniczna?

Szczoteczka soniczna to urządzenie emitujące drgania i fale dźwiękowe, które powstają za pomocą generatora. Drgania przenoszą się na włosie szczoteczki i rozchodzą po całej jamie ustnej efektywnie usuwając zanieczyszczenia. Model soniczny usuwa bakterie znajdujące się nawet 4 mm od włosia.

Dlaczego warto wybrać szczoteczkę soniczną?

Korzystając ze szczoteczki sonicznej o wiele efektywniej zadbamy o czystość jamy ustnej. Jest to spowodowane zwiększoną liczbą ruchów emitowanych przez silnik. Urządzenie wykonuje około 40 000 ruchów pulsacyjnych w ciągu minuty. Klasyczny model szczoteczki elektrycznej prawie 30 000 ruchów mniej. Używając szczoteczki sonicznej zauważymy po kilku tygodniach pierwsze efekty jej działania. Przebarwienia na zębach zaczną powoli znikać, zmniejszy się ilość kamienia nazębnego, a ze względu na delikatną pracę urządzenia nie podrażnimy dziąseł. Co ciekawe urządzenie można nabyć w cenie zbliżonej do klasycznej szczoteczki elektrycznej.

Jak wybrać szczoteczkę soniczną?

Wybierając szczoteczkę soniczną, zwróćmy uwagę na:

  • szybkość szczotkowania - im większa, tym wydajniejsza szczoteczka. Najskuteczniejsze modele generują około 60 tysięcy ruchów na minutę;
  • tryby pracy- szczoteczki soniczne wyróżniają się rozmaitymi trybami pracy m.in. masaż, wybielanie zębów(http://kobieta.wp.pl/wybielanie-zebow-jak-wybielac-i-utrzymac-efekt-6113978180647041a) lub polerowanie;
  • poziom dźwięku - zbyt duży poziom hałasu emitowany przez urządzenie może okazać się uciążliwy.

Szczoteczki soniczne - propozycje

Najtańszą propozycją w zestawieniu jest wydajna szczoteczka soniczna AEG oferująca 30 000 ruchów na minutę:

Długi czas pracy na jednym ładowaniu gwarantuje szczoteczka soniczna TEESA z akumulatorem o pojemności 700 mAh:

Jeśli planujemy kupić więcej niż jedną szczoteczkę, warto pomyśleć o zestawie Panasonic w okazyjnej cenie:

Problemy z zachęceniem dzieci do mycia zębów może rozwiązać szczoteczka Philips Sonicare Kids, która oprócz atrakcyjnego wyglądu posiada Bluetooth, który łącząc się ze smartfonem zachęca najmłodszych do szczotkowania i uczy odpowiednich technik pielęgnacji jamy ustnej:

Nowoczesny design i wysoką precyzję zapewni szczoteczka Philips Sonicare DiamondClean:

Czy szczoteczki sonicznej może używać każdy?

Prawie każdy może używać szczoteczki sonicznej. Ostrożność powinniśmy zachować jedynie przy prowadzonym leczeniu stomatologicznym lub ortodontycznym. Jeśli posiadamy aparat ortodontyczny mycie zębów szczoteczką soniczną jest nawet wskazane. Tego typu urządzenie wyczyści powierzchnie, z którymi zwykła szczoteczka sobie nie poradzi. Posiadanie plomb na zębach również nie będzie problemem. Ze względu na delikatne działanie szczoteczki nawet stare plomby nie są zagrożone. Szczoteczki sonicznej możemy używać także w przypadku posiadania implantów zębowych.

Zobacz także:

Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.