Japończycy chcą oświetlić niebo sztucznymi meteorami. Przygotowania już prawie skończone

Japońska firma Astro Live Experiences konstruuje satelitę, który będzie mógł ozdobić niebo sztucznymi spadającymi gwiazdami.

NOC SPADAJĄCYCH GWIAZD - BYĆ MOŻE JUŻ NIEDŁUGO BĘDZIEMY JĄ PODZIWIAĆ BEZ WZGLĘDU NA ŁASKĘ NATURY.
NOC SPADAJĄCYCH GWIAZD - BYĆ MOŻE JUŻ NIEDŁUGO BĘDZIEMY JĄ PODZIWIAĆ BEZ WZGLĘDU NA ŁASKĘ NATURY.
Mateusz Czerniak

Satelita zostanie po raz pierwszy wystrzelony na orbitę 25 listopada, ale na fałszywy deszcz meteorów trzeba będzie poczekać do 2020 r.

Gwiazdy zamiast fajerwerków?

Na czym będzie polegało wytworzenie takiego efektu? Satelita wypuści z siebie centymetrowe granulki, które pokryją się ogniem, kiedy wlecą do ziemskiej atmosfery. Z dołu zjawisko to powinno wyglądać jak deszcz spadających gwiazd.

Spalanie granulek ma zająć od trzech do dziesięciu sekund, ich lot potrwa dłużej niż tych prawdziwych. Dodatkowo mają one ulegnąć całkowitemu unicestwieniu na wysokości od 60 do 80 km, tak, że nie będą stanowić zagrożenia dla samolotów.

[wpvideo]https://wideo.wp.pl/niezwykle-jasny-meteor-pojawil-sie-na-angielskim-niebie-6354325167457921v[/wpvideo]

  • Wraz z listopadową premierą jesteśmy coraz bliżej urzeczywistnienia deszczu sztucznych spadających gwiazd. Z niecierpliwością czekamy na pierwszy na świecie pokaz, który chcemy zrealizować w 2020 roku – powiedziała Lena Okajima, dyrektorka generalna Astro Live Experiences.

Japońska firma zamierza ozdabiać swoimi meteorami specjalne wydarzenia, takie jak np. Letnie Igrzyska Olimpijskie 2020 w Tokio.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.