Korea Północna "pozbyła się" nauczycieli. Nauczanie odbywa się na nowych zasadach

Korea Północna postanowiła zastąpić nauczycieli robotami, które przypominają zabawki. Jak donosi Reuters, urządzenia mają pomóc dzieciom w nauce języka m.in.angielskiego, matematyki oraz muzyki.

Roboty zamiast nauczycieli w Korei Północnej (zdjęcie ilustracyjne)
Roboty zamiast nauczycieli w Korei Północnej (zdjęcie ilustracyjne)
Źródło zdjęć: © Unsplash
Karolina Modzelewska

05.11.2021 | aktual.: 08.03.2022 13:03

Państwowa północnokoreańska telewizja KRT wyemitowała program, w którym zaprezentowała humanoidalne roboty uczestniczące w lekcjach. Urządzenia mają pomóc najmłodszym w nauce i najprawdopodobniej są częścią reform systemu edukacji, na które naciskał Kim Dzong Un w ostatnich latach. Przywódca chciał, aby nauka szła w parze z innowacjami technologicznymi.

Roboty zamiast nauczycieli w Korei Północnej

W materiale wystąpił Park Kum Hee, profesor na uniwersytecie w Pjongjang, który zwrócił uwagę na wyzwania związane z wykorzystaniem robotów w nauczaniu. Jednym z nich było podniesienie poziomu ich inteligencji. Urządzenia musiały "rozumieć", co się do nich mówi, a także odpowiednio reagować na słyszane słowa. Materiał KRT pokazywał, że cel został osiągnięty, a roboty całkiem nieźle radzą sobie z "prowadzeniem" lekcji.

  • To słowa naszego szanowanego towarzysza sekretarza generalnego (Kim Dzong Una) dotyczące zastosowania technologii sztucznej inteligencji w edukacji zawsze prowadziły mnie na właściwą drogę – przekonywał Park Kum Hee.

Jak zaznacza Reuters, w Korei Północnej szkoły zostały ponownie otwarte w czerwcu ubiegłego roku. Uczęszczające do nich dzieci noszą maski, a w specjalnie do tego wyznaczonych miejscach myją i dezynfekują ręce. W państwie obowiązują restrykcyjne środki ochronne (w tym zamknięcie granic i ograniczenie podróży), pomimo tego, że oficjalnie nie zgłoszono żadnego przypadku zachorowania na koronawirusa.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (23)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.