Kuchenki mikrofalowe, które warto kupić

Strona głównaKuchenki mikrofalowe, które warto kupić
29.08.2017 02:39
Kuchenki mikrofalowe stały się niezbędnikami w każdej kuchni
Kuchenki mikrofalowe stały się niezbędnikami w każdej kuchni
Źródło zdjęć: © istockphoto.com/Maximkostenko
Tomasz Karkuć
Tomasz Karkuć

Mikrofalówka jest świetnym uzupełnieniem kuchennego wyposażenia. Prosty sprzęt do podgrzewania potraw możecie kupić już za 200-300 zł, ale jeśli szukacie funkcjonalnej kuchenki mikrofalowej, koszty mocno wzrosną. Przekonajcie się, co producenci mikrofalówek mają wam do zaoferowania.

Nie wiecie, jaką kuchenkę mikrofalową wybrać? Najważniejsze jest określenie swoich preferencji – dawno temu w sklepach można było znaleźć jedynie proste mikrofalówki wolnostojące, teraz coraz chętniej kupowane są kuchenki mikrofalowe do zabudowy. Jedne i drugie mają swoje plusy i minusy, dlatego warto przyjrzeć im się dokładniej.

Wolnostojące kuchenki mikrofalowe

Zaletą wolnostojących kuchenek mikrofalowych jest na pewno cena – najlepsze urządzenia tego typu mogą kosztować mniej więcej tyle samo, co słabsze modele mikrofalówek do zabudowy. Tak naprawdę nie musicie wydawać nawet 300 zł, by cieszyć się kuchenką mikrofalową. Za tę cenę dostaniecie jednak sprzęt AGD o niewielkiej pojemności i bez najważniejszych funkcji, takich jak grill. Tanie wolnostojące kuchenki mikrofalowe są jednak idealnym wyborem dla mniej wymagających użytkowników, którzy chcą po prostu raz na jakiś czas podgrzać sobie posiłek.

Jeśli niska cena jest dla was najważniejsza, to zakup tej mikrofalówki będzie strzałem w dziesiątkę:

Warto jednak dołożyć 100-150 zł więcej i zaopatrzyć się w nieco lepszą wolnostojącą kuchenkę mikrofalową, która będzie mieć takie udogodnienia jak wyświetlacz LED czy funkcja grill. Mikrofalówki z opcją grill mają zainstalowaną specjalną grzałkę, która pozwala przygotować nie tylko grillowane potrawy, ale też np. mrożoną pizzę (inna sprawa, że sporo kuchenek mikrofalowych posiada też osobny program do pizzy).

Zależy wam na kuchence mikrofalowej z przydatnymi programami? W takim razie to urządzenie jest dla was:

W dobrych jakościowo kuchenkach mikrofalowych sterowanie nie odbywa się mechanicznie, czyli za pomocą pokrętła, lecz elektronicznie. Ustawienie konkretnego programu na panelu mikrofalówki spowoduje, że urządzenie samo wybierze przyporządkowaną do niego temperaturę grzania i czas pracy.

Sprawdziliśmy, jak pod względem cenowym prezentują się wysokiej klasy mikrofalówki wolnostojące. Naszym zdaniem zakup tego AGD opłaca się najbardziej:

Kuchenki mikrofalowe do zabudowy

Jeżeli sprzęty AGD w waszej kuchni są zabudowane i chcecie dopasować do nich również kuchenkę mikrofalową, czeka was nieco większa inwestycja. Wysoka cena to bowiem główny mankament kuchenek mikrofalowych do zabudowy. Mikrofalówki do zabudowy są jednak z reguły lepiej wyposażone i wykończone. Jakość wykończenia dotyczy zwłaszcza wnętrza kuchenek mikrofalowych do zabudowania, które może być wykonane z trwałej stali nierdzewnej lub jeszcze bardziej odpornej powłoki ceramicznej.

Ta kuchenka mikrofalowa powinna wam służyć przez wiele lat:

Najlepsze kuchenki mikrofalowe do zabudowy mają tzw. automatykę wagową, która jest najbardziej zaawansowanym rodzajem sterowania. Mikrofalówki z automatyką wagową to wyjątkowo inteligentne urządzenia, które dostosowują moc grzania do wagi posiłku. W ten sposób grzanie jest najbardziej efektywne i pozwala zapobiec przypaleniu lub nadmiernemu wysuszeniu jedzenia. Poza tym topowe kuchenki mikrofalowe do zabudowy mają wysoką moc – co najmniej 900 W.

Naszym zdaniem ten model mikrofalówki do zabudowy jest absolutnym numerem jeden:

Zobacz także:

Udostępnij:
Komentarze (2)