Kuchnie elektryczne z piekarnikiem

Żeby włączyć kuchnię elektryczną z piekarnikiem, będziecie potrzebować tylko gniazdka w odpowiednim miejscu. To nie koniec zalet tych nowoczesnych urządzeń, które są energooszczędne i funkcjonalne (zwłaszcza piekarnik). Sprawdźcie nasze porady i najlepsze oferty elektrycznych kuchenek z piekarnikiem, jakie dla was znaleźliśmy.

Kuchenki elektryczne z piekarnikiem to gwarancja udanego gotowania
Kuchenki elektryczne z piekarnikiem to gwarancja udanego gotowania
Źródło zdjęć: © istockphoto.com/stu99
Tomasz Karkuć

Jaką wybrać kuchnię elektryczną z piekarnikiem?

Wymiary – jeśli szukacie wolnostojącej elektrycznej kuchenki z piekarnikiem, musicie zacząć właśnie od nich. O ile wysokość i głębokość poszczególnych modeli kuchenek elektrycznych są do siebie zbliżone i dla większości z was nie powinny mieć większego znaczenia, tak już szerokość tych urządzeń nie powinna być lekceważona.

Szerokość kuchenek elektrycznych z piekarnikiem waha się zwykle w przedziale od 50 do 60 cm i tak naprawdę trudno jest znaleźć sprzęt o mniej standardowych wymiarach. Jednak nawet 50-centymetrowe kuchnie elektryczne z piekarnikiem uchodzą za stosunkowo wąskie i powinny zmieścić się pomiędzy kuchenną zabudową.

Co powiecie na tę niewielką kuchenkę elektryczną z piekarnikiem? Jest w okazyjnej cenie:

Ważną sprawą jest też płyta grzejna w kuchni elektrycznej, która dzieli się na następujące rodzaje:

  • elektryczna płyta grzejna;
  • indukcyjna płyta grzejna;
  • ceramiczna płyta grzejna.

W sklepach ludzie często pytają o kuchnie elektryczne z płytą ceramiczną. Nic dziwnego – płyta grzewcza z ceramiki jest wygodna w obsłudze i łatwa w czyszczeniu, a to dzięki jej płaskiej powierzchni. Płyty ceramiczne w kuchenkach elektrycznych z piekarnikiem świetnie przewodzą ciepło i są bezpieczne, bo nagrzewają się tylko ich pola, a nie cała powierzchnia.

Szukacie kuchenki elektrycznej z wysokiej jakości płytą grzejną? Ta was zachwyci:

Ciekawym rozwiązaniem w kuchenkach elektrycznych z piekarnikiem jest też indukcyjna płyta grzewcza, w którą trzeba jednak więcej zainwestować (w wysokość inwestycji warto od razu wliczyć również zakup specjalnych naczyń). Indukcyjna płyta grzejna wygląda bardzo podobnie jak ceramiczna, ale gotuje skuteczniej, ponieważ może długo oddawać ciepło.

Najprostsza jest natomiast elektryczna płyta grzewcza, która montowana jest w tańszych kuchenkach z piekarnikiem. Elektryczne płyty grzejne w kuchenkach oddają sporo ciepła do otoczenia, przez co mniej skutecznie podgrzewają naczynia, ale ich moc w niektórych urządzeniach może być regulowana.

Piekarnik w kuchni elektrycznej – na co zwrócić uwagę?

Przy wyborze kuchni elektrycznej równie ważny co odpowiednia płyta grzewcza jest sam piekarnik. Cechą, na którą zwraca się największą uwagę przy wyborze piekarnika, jest zwykle jego pojemność. Pojemność piekarników elektrycznych w kuchenkach oscyluje zwykle w przedziale 50-70 l. Co ciekawe w niektórych modelach kuchni elektrycznych piekarnik... sąsiaduje ze zmywarką, przez co jest trochę mniejszy, ale całe urządzenie zyskuje na funkcjonalności.

W jednym z internetowych sklepów znaleźliśmy maksymalnie uniwersalną kuchenkę elektryczną. Koniecznie sprawdźcie ten model:

Poza tym piekarniki w elektrycznych kuchenkach mają coraz nowsze i bardziej zróżnicowane funkcje, z których nadal najbardziej pożądaną jest termoobieg. Funkcja termoobiegu umożliwia równomierne rozprowadzenie ciepła we wnętrzu piekarnika, co pozwala w lepszy sposób przygotować niektóre potrawy, np. domową pizzę. Inne pożądane funkcje w piekarnikach kuchni elektrycznych to m.in. grill oraz rożen.

Zobacz także:

Źródło artykułu:WP Gadżetomania

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.