Laserowy niszczyciel marynarki USA w akcji! [wideo]

Amerykański Office of Naval Research przeprowadziło morską próbę z wykorzystaniem lasera. Broń zamontowana na starym niszczycielu została wymierzona w obiekt testowy. Jaki był wynik tej próby?

Broń laserowa
Broń laserowa
Grzegorz Nowak

Amerykański Office of Naval Research przeprowadziło morską próbę z wykorzystaniem lasera. Broń zamontowana na starym niszczycielu została wymierzona w obiekt testowy. Jaki był wynik tej próby?

Przedstawiciele amerykańskiego Biura Badań Morskich uważają próbę, która odbyła się w środę, za kamień milowy na drodze do wykorzystania broni laserowej. Jednak już na wstępie trzeba zaznaczyć, że daleko jej jeszcze do niszczycielskiej mocy, o której niedawno pisałem. To raczej mały kroczek w stronę stworzenia nowego morskiego arsenału.

Laser o mocy 15 kilowatów został zamontowany na obecnie wycofanym ze służby niszczycielu, dawnym USS Paul Foster. Zadaniem załogi obsługującej działo laserowe było unieruchomienie niedużej łodzi. Próba zakończyła się sukcesem - wiązka lasera skierowana na silniki łodzi podpaliła je. Niestety jak na razie nie wygląda to zbytnio spektakularnie. Broń o stosunkowo niedużej mocy potrzebowała sporej ilości czasu, żeby zapalić cel i do prawdziwej "broni przyszłości" jeszcze daleko.

Poniżej możecie obejrzeć wspomniany test- sami oceńcie skuteczność pierwszej broni laserowej.

Źródło: gizmodo.com

Źródło artykułu:WP Gadżetomania

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.