Lenovo IdeaPad U260 - obok niego nie przejdziesz obojętnie!

Mówi się, że to będzie mocny konkurent MacBooka Air - i trudno się z tym nie zgodzić. Lista cech wspólnych i zalet jest bowiem długa, a cena ma być dość atrakcyjna.

Lenovo IdeaPad U260
Lenovo IdeaPad U260
Jacek Klimkowicz

10.11.2010 | aktual.: 11.03.2022 12:51

Mówi się, że to będzie mocny konkurent MacBooka Air - i trudno się z tym nie zgodzić. Lista cech wspólnych i zalet jest bowiem długa, a cena ma być dość atrakcyjna.

Minilaptop chińskiego producenta Lenovo wyróżnia się obudową wykonaną z aluminium i magnezu, której grubość nie przekracza 18 mm. Komputer będzie miał ekran o przekątnej 12,5" i rozdzielczości 1366 x 768 pikseli (LED). Wewnątrz znajdzie się jeden z nowoczesnych, niskonapięciowych procesorów Intel Core - Intel Core i3-380UM (1,33 GHz, HT) lub Intel Core i5-470UM (do 1,86 GHz z Turbo Boost, HT).

Lenovo IdeaPad U260
Lenovo IdeaPad U260

Jednostka centralna będzie współpracować z maksymalnie 4 GB pamięci operacyjnej DDR3 (800 MHz) i 320 GB dyskiem twardym. Za wrażenia wizualne będzie odpowiadał zintegrowany w procesorze rdzeń graficzny Intel GMA HD.

Lenovo IdeaPad U260
Lenovo IdeaPad U260

Nie zabraknie również zintegrowanej kamery o rozdzielczości VGA, gigabitowej karty LAN, modułów Bluetooth 2.1 z EDR i WiFi 802.11b/g/n, wyjść VGA i HDMI oraz pełnowymiarowej, odpornej na zalanie klawiatury.

Standardowo dołączony, 4-komorowy litowo-polimerowy akumulator ma wystarczyć na około 4 godziny działania. Preinstalowanym na minilaptopie Lenovo IdeaPad U260 systemem operacyjnym ma być 64-bitowy Windows 7 Home Premium.

Data dostępności oraz ceny poszczególnych wariantów nie są znane, lecz nieoficjalnie mówi się, że notebook trafi do sprzedaży jeszcze w tym roku, a koszt zakupu ma wynosić około 1000 dolarów.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.