Nowy telewizor prestiżowej niemieckiej marki zaskakuje wzornictwem. Łączy w sobie nowoczesny panel UltraHD z obudową stylizowaną na lata 60. Jaką jakość wyświetlania ma zapewnić entuzjastom niepowtarzalnego stylu?

bESWWZCJ

Retro w 40 wersjach designu

Wzornictwo współczesnych telewizorów smartTV nie ułatwia odróżniania od siebie modeli poszczególnych producentów. Podobnie jak w najnowszych smartfonach większość powierzchni zajmuje ekran, ramki wokół niego konsekwentnie maleją, a wraz z nimi - możliwości wyróżnienia marki oryginalnym wzornictwem.

Producenci sięgają więc po mniej konwencjonalne pomysły pokroju Samsung The Frame, czyli serii telewizorów stylistycznie przypominających obrazy. Podobną drogę obrała marka Loewe, stawiając jednak na wzornictwo inspirowane latami 60. ubiegłego wieku.

Telewizory Bild 5 OLED będą dostępne w dwóch rozmiarach przekątnej ekranu, 55 i 65 cali. Dostępne kolory obudów to srebrna (Silver Oak) oraz czarna (Piano Black), nie zabraknie również możliwości precyzyjnego skonfigurowania wyglądu, w tym podstawy telewizora. Łączna liczba dostępnych wersji designu ma osiągnąć wartość aż 40.

381451598540717802

Bezprzewodowy obraz i dźwięk

Bild 5 wykorzystuje matrycę OLED z tegorocznej serii LG Display, dzięki której ma widzom zapewnić pełną głębię czerni i niezrównane nasycenie barw. Rozdzielczość panelu to 3840 × 2160 pikseli (UltraHD), wspiera on także wszystkie trzy popularne formaty HDR: Dolby Vision, HLG oraz HDR10.

bESWWZCL

Telewizor dysponuje wbudowanym modułem Wi-Fi z Bluetooth, dyskiem twardym o pojemności 1 TB, trzema portami USB oraz czterema HDMI. Najwyższą jakość dźwięku zapewnia wbudowany dekoder dźwięku 5.1 i stereofoniczne głośniki. Opcjonalnie dostępny jest także bezprzewodowy soundbar Klang 5 o mocy 80 W.

W trakcie oglądania dowolnego kanału równocześnie można także nagrywać treść innego, zapisując ją na wbudowanym dysku twardym. Producent zadbał także o technologie bezprzewodowego strumieniowania: obrazu na Bild 5 w innym pomieszczeniu oraz dźwięku do głośników marki Loewe.

381451598540979946

Oryginalny, czyli ekskluzywny produkt

Nowość w ofercie niemieckiej marki skonstruowano bez uciekania się do kompromisów, w rezultacie tworząc telewizor równie unikalny wizualnie co nowoczesny. Bild 5 OLED jest więc gotowy na treści w najwyższej rozdzielczości i w pełnej palecie barw, a dzięki wyjątkowemu designowi będzie stanowił ozdobę każdego salonu.

bESWWZCR

Podobieństwa do The Frame Samsunga to nie tylko najnowsza technologia i nietuzinkowe wzornictwo – to również niemała cena za produkt wyróżniający się w swoim segmencie. W przypadku OLED-owego Bilda 5 jest to 3490 euro za wersję 55” lub 4999 euro za 65” (czyli 14,5 - 21 tys. zł). Dopłata za soundbara Klang 5 wynosi 500 euro (2,1 tys zł), a premiera telewizorów ma nastąpić na przełomie maja i czerwca.

Komentarze (2)
bESWWZDH