Logitech M220 Silent i M330 Silent Plus: bezprzewodowe myszki pozbawione dźwięku klikania

Logitech M220 Silent i M330 Silent Plus: bezprzewodowe myszki pozbawione dźwięku klikania

Logitech M220 Silent i M330 Silent Plus: bezprzewodowe myszki pozbawione dźwięku klikania
Jarosław Balcerzak
04.09.2016 09:08, aktualizacja: 10.03.2022 09:26

Miłośnicy cichych komputerów i akcesoriów są już dostrzegani nie tylko przed producentów m.in. wentylatorów. Nowe myszki Logitecha mają mają łączyć wysoką jakość wykonania z niemal bezdźwięczną obsługą. Dla kogo są dedykowane?

Odgłos klikania jako intruz

Temat hałasujących myszek jest znany i powraca regularnie, głównie za sprawą pomniejszych producentów promujących własne rozwiązania. Problemem najczęściej jest kiepska jakość wykonania lub zmiana mechaniki działania przycisków na np. nie stawiające istotnego oporu przy naciskaniu. Nic więc dziwnego, że żadne z nich nie odniosło znacznego sukcesu.

Swoje rozwiązanie na targach IFA zaproponował Logitech. Dwa nowe modele myszek, M220 Silent i M330 Silent Plus, mają emitować dźwięki kliknięć o głośności zmniejszonej o 90% i jednocześnie w żaden sposób nie zmieniać sposobu funkcjonowania przycisków. Ze strony użytkownika korzystanie z powyższych przyniesie zmiany wyłącznie w postaci ciszy i komfortu.

Logitech M220 Silent
Logitech M220 Silent

Dwa warianty o dużej precyzji pracy

Mniejsza z myszek jest symetryczna i trafi w gust zarówno osób prawo- jak leworęcznych, podczas gdy większa jest już ergonomicznie wyprofilowana do ręki prawej. Oba gryzonie są bezprzewodowe i korzystają z dedykowanych nano odbiorników o zasięgu 10 metrów. Są zasilane bateriami typu AA, co modelowi M220 zapewni 18 miesięcy, a M330 24 miesiące ciągłej pracy.

Wysoką precyzję śledzenia ruchu na każdej powierzchni zapewnia zastosowanie technologii Logitech Adavanced Optical Tracking. Myszy współpracują z komputerami na systemach Windows, Linux, Chrome OS, a także MACach.

Logitech M330 Silent Plus
Logitech M330 Silent Plus

Produkt ciekawy, choć całkiem niszowy

Nowości prezentują się naprawdę interesująco, jednak ciężko ocenić na ilu nabywców nowe myszki mogą liczyć. Z pewnością znajdą zastosowanie w miejscach takich jak biblioteki czy niektóre firmy, w których cisza podczas pracy ma kluczowe znaczenie. Czy jednak ten typ produktu ma szansę osiągnąć duży sukces sprzedażowy?

Nie jest to takie pewne, zwłaszcza jeśli uwzględnimy zainteresowanie innymi akcesoriami i podzespołami oferującymi bezgłośną pracę. Niewykluczone więc, że nowe gryzonie czeka podobna przyszłość co najcichsze klawiatury i systemy chłodzenia wodnego. Myszki są już dostępne w przedsprzedaży i trafią do nabywców we wrześniu (M220) oraz październiku (M330), mniejsza w cenie 109, a większa 169 zł.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)