Lumen - sprawdzi czy chudniesz. Wystarczy zbadać jeden oddech

Wystarczy jeden oddech by sprawdzić, czy ćwiczysz efektywnie i twój organizm zaczął już spalać nadmiar tłuszczu. Badania, które do niedawna wymagały długich pomiarów i stosowania skomplikowanej aparatury, są już dostępne dla każdego.

Lumen
Lumen
Łukasz Michalik

18.07.2018 | aktual.: 09.03.2022 10:32

Jak efektywnie ćwiczyć i dbać o dobrą formę? Producenci prześcigają się w dostarczaniu nam różnych, wspomagających trening gadżetów. Smartwatche, trackery sportowe, różnego rodzaju opaski czy czujniki – cały ten sprzęt ma zbierać różne dane i, coraz częściej, pomagać również w ich analizie. Ciekawą propozycję innowacyjnego asystenta treningu przedstawili twórcy urządzenia o nazwie Lumen.

Jest to niewielkie urządzenie, przypominające nieco alkomat. Aby przeprowadzić badanie wystarczy włożyć do ust ustnik i… mocno dmuchnąć. Urządzenie powie nam, czy w końcu zaczęliśmy chudnąć.

Lumen
Lumen

Z czego czerpiemy energię?

Wszystko za sprawą wykorzystania tzw. współczynnika oddechowego, określanego jako RQ. Jest to stosunek objętości wydalanego podczas wydechu dwutlenku węgla do pobranego wraz z oddechem tlenu. Analizując RQ można określić, jaka substancja stanowi w danym momencie główne źródło energii dla organizmu.

Z tej właśnie metody postanowili skorzystać twórcy Lumenu. Skoro jednak pomiar RQ jest stosowany od dawna, gdzie tu innowacyjność?

Lumen
Lumen

Wszystko sprowadza się do okoliczności pomiaru. Do tej pory potrzebna była spora aparatura, m.in. zakładana na twarz i podłączana do komputera maska tlenowa, a sam pomiar trwał nawet 20 minut. Lumen upraszcza cały proces do… jednego oddechu.

LUMEN

Jak schudnąć skutecznie?

Co więcej, zamiast enigmatycznego wyniku w postaci ułamka dziesiętnego, Lumen przedstawia analizę naszych postępów wraz z sugestią, dotyczącą kolejnych posiłków. Twórcy sprzętu nazywają go przełomowym i zapewniają, że podczas testów uzyskiwali wyniki zbliżone do certyfikowanej aparatury medycznej.

Lumen
Lumen

Brzmi to wszystko fantastycznie, jednak pamiętajmy, że – na razie – wiele w tym marketingowych zaklęć, które mają na celu pozyskanie pieniędzy z kampanii crowdfundingowej. Do czasu opatentowania urządzenia pozostaje nam wierzyć jego twórcom na słowo. Wiara ta ma wymierną wartość – w czasie zbiórki na Indiegogo cena Lumenu wynosi 180 – 200 dol., czyli około 660 – 740 zł.

Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.