Mad Catz RAT 8: flagowy model modułowej myszy jest już dostępny w sprzedaży

Nowa generacja zaawansowanych myszy od Mad Catz nareszcie debiutuje w sklepach. Reprezentuje ją RAT 8, wyposażona w szerokie możliwości modyfikacji i zaawansowany sensor PixArt. Czym jeszcze ma się wyróżniać?

Mad Catz RAT 8: flagowy model modułowej myszy jest już dostępny w sprzedaży
Jarosław Balcerzak

Sprzedaż po czterech miesiącach od zapowiedzi

O odświeżeniu serii myszy RAT świat dowiedział się przed kilkoma miesiącami, ale ich sklepowa premiera dopiero ruszyła. Łącznie jest to aż sześć modeli, z których najciekawszym jest bez wątpienia RAT 8.

Z jednej strony jest względem modeli 1-6 rozbudowany konstrukcyjnie, z drugiej nie pozbawiono go m.in. ciężarków, co cechuje dwa warianty Pro. Wykazuje się on również największą ilością przycisków dodatkowych oraz rekordową wagą, odpowiednio: jedenaście i od 145 do 163 gramów.

Rdzeń RAT 8 stanowi wytrzymała, aluminiowa konstrukcja, na której osadzono wszystkie elementy. Lewy bok, będący zarazem oparciem dla kciuka, możemy swobodnie regulować w dwóch płaszczyznach, a przeciwległy wymienić na wykonany z innego materiału (w komplecie). Dopasować bądź wymienić możemy także grzbiet myszy, uzyskując dogodną dla nas długość całości.

Obraz

Prestiżowy sensor PixArt i przełączniki Omron

Za precyzję pracy odpowiada topowy sensor optyczny PixArt PMW3360 o czułości sięgającej nawet 12000 DPI. Maksymalne przyspieszenie wynosi 50G, prędkość śledzenia 6.3 m/s, a raportowanie 1000 Hz. Trwałość zapewniają przełączniki renomowanej marki Omron, a ich żywotność to nawet 50 mln kliknięć.

Wszystkich ustawień dokonujemy za pośrednictwem dedykowanego oprogramowania FLUX, w którym zapiszemy do 3 profili z indywidualnymi preferencjami pracy myszy. Będą to nie tylko makra, czułość czy raportowanie, ale również kolor i sposób działania 3-strefowego podświetlenia. Wybieramy spośród kilkunastu milionów kolorów i pięciu trybów pracy.

Obraz

Personalizacja przyjazna użytkownikowi

RAT 8 ma być odpowiedzią na niedociągnięcia produktów konkurencji – myszy zbyt lekkie, ograniczone funkcjonalnie bądź nieprzystępne gabarytowo. Ten model ma usatysfakcjonować najbardziej wymagających użytkowników, oczekujących pełnej personalizacji bez rezygnacji z najwyższej jakości wykonania. Nawet gdy ma to oznaczać stylistykę rodem z filmów SF.

Użytkownicy mniej ukierunkowani na ergonomię mogą być designem nieco zniechęceni, dopatrując się w nietypowej konstrukcji ograniczonego komfortu użytkowania czy problemów z czyszczeniem. Jak jednak dowodzą wypowiedzi użytkowników pierwszej generacji RAT-ów, nic bardziej mylnego. Mysz pojawiła się już w sprzedaży, w cenie 416 zł.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (3)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.