Biostar Racing AM3: gamingowa mysz za 16 dolarów

Tajwański producent nie przestaje zaskakiwać. Jego najnowsza mysz dysponuje markowym sensorem optycznym i mnóstwem przycisków dodatkowych, a mimo to kosztuje symboliczną kwotę. Jakie parametry pracy ma oferować?

Biostar Racing AM3: gamingowa mysz za 16 dolarów
Jarosław Balcerzak

16.12.2016 | aktual.: 10.03.2022 08:52

Symetryczna i ciężka konstrukcja

Biostar nie jest marką, która agresywnym marketingiem zabiega o międzynarodową rozpoznawalność. Tajwański producent peryferiów i akcesoriów o uwagę klientów postanowił zawalczyć inaczej: zaskakująco niskimi cenami. Pierwszą myszką w jego ofercie jest model AM2 wyceniony na 10 dol., a już wkrótce dołączy do niego niewiele droższy Racing AM3.

Design nowości świetnie wpisuje się w trendy popularne w produktach gamingowych. Mysz ma czarny, połyskujący kolor i jest podświetlona wokół obudowy, przycisków zmiany DPI oraz na grzbiecie – tuż pod logo marki. Wymiary 122 × 67 × 34 mm są całkiem standardowe, ale już waga 149 g mieści się w górnym przedziale komputerowych myszy.

Wcześniejsza premiera Biostara: mysz AM2, wyceniona na zaledwie 10 dolarów.
Wcześniejsza premiera Biostara: mysz AM2, wyceniona na zaledwie 10 dolarów.

Sensor wspomagany software’owo

Łącznie na AM3 umieszczono aż 9 przycisków: dwa główne, kolejne dwa do regulacji DPI, po dwie pary na obu bokach obudowy, a ponadto klik scrollem. Niemal każdy z nich możemy dowolnie przeprogramować, wykorzystując dołączone oprogramowanie. Ona przyciski główne korzystają z przełączników Huano, co ma się przełożyć na trwałość nawet 10 mln przyciśnięć.

Budżetowa AM3 wykorzystuje renomowany sensor optyczny PixArt PMW 3320. Natywnie oferuje on maksymalnie 3500 DPI, jednak w myszy pracuje na zmodyfikowanym oprogramowaniu i osiąga do 5000 DPI. Czułość pracy wygodnie i dynamicznie można zmienić (800 / 1200 / 2400 / 5000 DPI) dedykowanymi przyciskami pod rolką.

Szybkość śledzenia wynosi 80 ips, przetwarzania danych 5300 fps, a łączność z komputerem umożliwia długi na 180 cm przewód USB w nylonowym oplocie.

Biostar Racing AM3
Biostar Racing AM3

Udany produkt dla mniej wymagających graczy

Wszystko wskazuje na to, że premierowy Racing AM3 to mysz, w której zrealizowano mnóstwo dobrych i jeden kiepski pomysł. Rozczarowuje właśnie decyzja o modyfikowaniu możliwości sensora, co w myszkach dla graczy nie powinno mieć miejsca. To jednak jedyny znaczący błąd Biostara, a Racing AM3 prezentuje się naprawdę interesująco.

W kategorii budżetowych myszy trudno bowiem o lepszą relację jakości do ceny, a ta wynosi zaledwie 16 dol. Tak skromnie wyceniona mysz ma naprawdę spore szanse na sukces. Ułatwi go również symetryczna budowa i rozmieszczenie przycisków, czyniące z niej dobry wybór także dla graczy leworęcznych. Premiera Racing AM3 ma nastąpić jeszcze w grudniu.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.