Pięć foteli dla graczy do 500 zł

Strona głównaPięć foteli dla graczy do 500 zł
19.11.2016 20:09
Pięć foteli dla graczy do 500 zł
Jarosław Balcerzak
Jarosław Balcerzak

Ergonomiczny fotel dla gracza to długoterminowa inwestycja w jego wygodę i zdrowie. Czy jednak koniecznie musimy się mierzyć z ceną przynajmniej 1000 zł? Przyjrzyjmy się najciekawszym modelom za maksymalnie połowę tej kwoty.

Globalplayers BST04x

Rozpoczynamy produktem polskiej marki z Elbląga, firmy Globalplayers. Do wyboru mamy cztery wersje kolorystyczne fotela: czarno-czerwoną BST041, czarno-białą BST042, czarno-zieloną BST047 oraz czarno-niebieską BST048. Każda z nich to nowoczesny mebel biurowy z gamingowym zacięciem, wykonany z ekologicznej skóry oraz siatki membranowej.

Siedzisko ma wymiary 51 × 46 cm i jest regulowane w zakresie wysokości od 47 do 57 cm. Wysokie na 72 cm oparcie wyposażono także w funkcję odchylenia (tilt) z możliwością zablokowania. Na plus należy zaliczyć także obecność poduszki na zagłówku, która w modelach budżetowych stanowi ewenement.

Ciekawym rozwiązaniem są ruchome podłokietniki, które możemy odchylić do pozycji pionowej. Warto jednak pamiętać, że oznacza to jednocześnie ich mniejszą długość. Zużycia kółek nie musimy się obawiać – są wymienne, a zastąpimy je dowolnym modelem na trzpieniu 11 mm. Cena fotela to aktualnie 329 zł.

Globalplayers BST041
Globalplayers BST041

Divolio Rally

Kolejny warty rozważenia produkt jest sygnowany przez markę Divolio i występuje w sześciu kolorach: białym, czerwonym, niebieskim, zielonym, grafitowym oraz czarno białym. Tutaj również front pokryto skórą ekologiczną, a producent podaje także rodzaj użytej w poduszkach pianki (T35, 35kg/m3). Fotel radzi sobie z ciężarem użytkownika nie przekraczającym 130 kg.

Wymiary siedziska wynoszą 53 × 45 cm, a regulacja jego wysokości odbywa się w przedziale od 44 do 55 cm. Oparcie mierzy sobie 73 × 44 cm, a cały fotel od 60 × 116 do 67 × 126 cm. Podobnie jak poprzednik, Rally posiada odchylane podłokietniki oraz mechanizm tilt z blokadą. Aktualna cena to konkurencyjne 348 zł.

Divolio Rally
Divolio Rally

Domator24 Cresto

Trzeci z foteli znajduje się w ofercie 14-letniej, świdnickiej marki Domator24. Występuje w dwóch wersjach kolorystycznych: czerwono-białej oraz niebiesko-białej. Cresto obito syntetyczną skórą (ekoskóra HD), szerokie oparcie dla pleców ergonomicznie profilując. W konstrukcji zastosowano także siateczkę MeshTech dla lepszej wentylacji, a kółka wykonano z kauczuku.

Uwagę zwracają z pewnością aż dwa obszerne otwory wentylacyjne w oparciu. Siedzisko jest minimalnie węższe, ale i głębsze niż u poprzedników: jego rozmiar to 49 × 49 cm, a regulacja wysokości odbywa się w zakresie 42 – 52 cm. Oparcie jest wysokie na 72 cm, wysokość całkowita fotela sięga 124 cm, natomiast waga 20 kg.

Tutaj także zaimplementowano mechanizm tilt, jednak już podłokietniki są dłuższe niż u poprzedników i zamocowane na stałe. Zapewnia to pewniejsze i wygodniejsze podparcie dla rąk niż w przypadku ruchomych konstrukcji. Cena Cresto plasuje go wśród naprawdę budżetowych modeli i wynosi 357 zł.

Domator24 Cresto
Domator24 Cresto

Fotel Racing

Autorski model od firmy Granos Group Sp. z o. o. z Zielonej Góry, właścicieli portalu Twój Pasaż. Fotel jest produkowany w pięciu zestawieniach kolorów: czarno-czerwonym, czarno-żółtym, czarno-różowym, czarno-niebieskim oraz czarno-pomarańczowym. Racing w ciekawy sposób łączy w sobie cechy trzech wcześniej opisanych modeli.

Podobnie jak w dwóch pierwszych, zastosowano w nim unoszone podłokietniki. Z kolei z Cresto łączy go wygodnie wyprofilowane, jednak nieznacznie większe siedzisko o wymiarach 49 × 52 cm. Regulujemy je na wysokości od 40 do 50 cm. Obicie także i tutaj wykonano ze skóry ekologicznej, a w oparciu o wysokości 73 cm znajduje się mechanizm tilt z blokadą.

Cena modelu Racing w przypadku wariantu z żółtymi wstawkami wynosi 353 zł, jednak już pozostałe odsłony kolorystyczne wyceniono na 421 zł.

Fotel Racing
Fotel Racing

Domator24 Diablo X-Gamer

Na dwukrotną obecność w zestawieniu zasługuje jedynie autor naprawdę wyróżniającego się produktu, a taki bez wątpienia jest Diablo X-Gamer od Domator24. To nie tylko najdroższy, ale i najwygodniejszy, a do tego agresywnie zaprojektowany model. Wersji jest aż osiem, a wśród nich warianty dwu- lub trójkolorowe.

Raz jeszcze do czynienia mamy z syntetyczną skórą (ekoskórą HD) jako materiałem obicia frontu, siateczką MeshTech odpowiedzialną za wentylację oraz kauczukiem jako surowcem składowym kółek. Wymiary siedziska to kompromisowe 50 × 50 cm, oparcie ma aż 76 cm wysokości, a całość mierzy sobie 118-128 cm i waży 20 kg.

Uwagę zwraca wygodny zagłówek, zamocowana na oparciu poduszka, a także mocne wyprofilowanie siedziska i oparcia. Nie zabrakło także mechanizmu tilt z blokadą a podłokietniki ponownie zamocowano na stałe. Cena modelu X-Gamer wynosi 497 zł, jednak jeszcze przez kilka dni potrwa promocja na ten model – aktualnie można go zakupić na stronie producenta za 424 zł.

Domator24 Diablo X-Gamer
Domator24 Diablo X-Gamer
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)