Maszyna z drukarki 3D tkająca linę? Jeśli ma się ochotę, to czemu nie

Kiedyś tkało się ręcznie, później przyszedł czas automatycznego krosna. Obecnie po wielu latach mechanizacji i komputeryzacji wiele procesów stało się w pełni maszynowych. A jeśli miałoby się ochotę zrobić linę w domu? Poza ręczną robotą może pomóc drukarka 3D.

Maszyna do wiązania liny z drukarki 3D i garści metalowych części
Maszyna do wiązania liny z drukarki 3D i garści metalowych części
Źródło zdjęć: © b33ma247 @ instructables
Jan Domański

08.03.2020 | aktual.: 09.03.2022 08:35

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

A dokładniej jej wytwory. Jeśli tylko filament nadaje się na dany projekt, to z drukarki 3D możemy wyczarować nie tylko proste figurki czy małe elementy według projektów z sieci, ale nawet w pełni funkcjonalne maszyny naszego pomysłu.

Prowadzący kanał JustMake IT na YouTube pomyślał o projekcie maszyny wiążącej linę. Inspirował się innym twórcą z YouTube (Grantem Thompsonem). Chciał wypełnić pewną niszę - nie znalazł podobnej maszyny zrobionej na bazie części z drukarki 3D. Jednak jego pomysł nie jest wykonany wyłącznie taką metodą.

[wpvideo]https://www.youtube.com/watch?v=U55BZaPbffk[/wpvideo]

W opisie można wyczytać, że trzeba dodać trochę części kupionych w sklepie mechanicznym lub budowlanym. Aluminiowe kątowniki, nakrętki, śruby, podkładki, wkręty do drewna, łożyska… Podobno, jeśli mamy odpowiednio dużo miejsca, to kawałki splatanej liny mogą być niemalże dowolnej długości. Napęd jest wykonany z... wiertarki. Ale można byłoby łatwo przerobić urządzenie na ręczne korbowe.

Cały projekt został opisany przez jego twórcę legitymującego się nickiem b33ma247 na profilu w serwisie instructables. Znajdziemy w nim zarówno pliki z częściami do drukarki 3D jak i listę części do kupienia, instrukcję krok po kroku i dużą liczbę zdjęć. Można się też z niej dowiedzieć, że projekt dostał pierwszą nagrodę w konkursie Rope & String Speed Challenge.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także
Komentarze (1)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.