Tabletu Microsoftu nie będzie. Przynajmniej na razie

Jakiś czas temu Microsoft ogłosił urbi et orbi rozpoczęcie prac nad tabletem o nazwie Courier. Czego tam miało nie być, ho-ho! NVIDIA Tegra 2, dwa dotykowe ekrany, Wi-Fi, etc. A tu wczoraj gruchnęła wieść, że tabletu jednak nie będzie.

Tabletu Microsoftu nie będzie. Przynajmniej na razie
Henryk Tur

Jakiś czas temu Microsoft ogłosił urbi et orbi rozpoczęcie prac nad tabletem o nazwie Courier. Czego tam miało nie być, ho-ho! NVIDIA Tegra 2, dwa dotykowe ekrany, Wi-Fi, etc. A tu wczoraj gruchnęła wieść, że tabletu jednak nie będzie.

Co trzeba zauważyć, prace były już bardzo zaawansowane, zaś premiera cacka miała nastąpić w drugiej połowie tego roku. Mógł to być zarazem pierwszy tablet przypominający książkę, a właściwie zeszyt, bowiem na siedmiocalowych ekranach mieliśmy nawigować za pomocą rysika. Decyzja zapadła podobno w zeszłą środę (28 IV 2010), a media dowiedziały się o tym dzięki niedyskrecji osób pracujących nad Courierem, które ten fakt mocno zirytował. Nietrudno się im zresztą dziwić.

Obraz
© [źródło](http://s2.blomedia.pl/gadzetomania.pl/images/2010/05/Courier.jpg)

W oficjalnie wydanym oświadczeniu Microsoft twierdzi, że Courier miał być po prostu sprawdzianem na pomysłowość i innowacyjność firmy. Ma być analizowany i oceniany, jednak nigdy nie wyjdzie poza fazę projektu. Oczywiście nie zdradzono dlaczego, jednak łatwo się domyślić, że gigant nieco przysnął i na rynku już roi się od konkurencyjnych marek, do których przyzwyczaili się użytkownicy. No cóż, trochę jednak szkoda. Im większa konkurencja, tym niższe ceny i lepsze promocje dla kupujących, prawda?

Źródło artykułu:WP Gadżetomania

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.