Monitor, który zadba o waszą prywatność [wideo]

Jeśli nie lubicie gdy ktoś bezczelnie gapi się wam w monitor, obecnie nie pozostaje wam nic poza nerwowym oglądaniem się przez ramię. Pewien użytkownik serwisu Instructables, postanowił zaradzić temu problemowi i skontrował całkowicie prywatny monitor. Jak działa ten wynalazek?

Monitor, który zadba o waszą prywatność [wideo]
Grzegorz Nowak

Jeśli nie lubicie gdy ktoś bezczelnie gapi się wam w monitor, obecnie nie pozostaje wam nic poza nerwowym oglądaniem się przez ramię. Pewien użytkownik serwisu Instructables, postanowił zaradzić temu problemowi i skontrował całkowicie prywatny monitor. Jak działa ten wynalazek?

Użytkownik dimovi zamieścił na Instructables.com swój pomysł na to, jak jeszcze bardziej dbać o prywatność w czasie użytkowania komputera. Udało mu się skonstruować monitor, który dla postronnego obserwatora wyświetla jedynie biały obraz. Żeby jednak zobaczyć co naprawdę znajduje się na ekranie, trzeba założyć specjalne okulary.

Żeby osiągnąć taki efekt, dimovi musiał zmodyfikować ekran LCD tak, żeby światło przez niego wyświetlane nie podlegało zjawisku polaryzacji. Dzięki temu gołe oko obserwuje jedynie biały, pusty ekran. Dopiero założenie okularów z filtrem pozwala na korzystanie z monitora. Technologia działa na podobnej zasadzie, co telewizor Play Station 3D, który sprawiał, że każdy z graczy widział jedynie swój ekran.

Z pewnością znalazłoby się mnóstwo zastosowań dla takiego wynalazku. Z drugiej strony, jeśli ktoś cały czas siedziałby przed białym ekranem, od razu zdradzałby, że ma coś do ukrycia, wzbudzając tym samym jeszcze większe zainteresowanie. Poniżej możecie zobaczyć jak prywatny monitor działa w praktyce.

Privacy Monitor Hack

Źródło: technabob.com

Źródło artykułu:WP Gadżetomania

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.