Najbardziej ustronne hotele, restauracje i bary na świecie [TOP 10]

Strona głównaNajbardziej ustronne hotele, restauracje i bary na świecie [TOP 10]
13.09.2011 14:00
Święty spokój gwarantowany
Święty spokój gwarantowany

Masz dość zgiełku turystów, nagabywań handlarzy i smrodu smażonych na wolnym ogniu potraw? Warto rozejrzeć się za ustronnym lokalem, w którym spędzisz błogi urlop albo w spokoju zjesz posiłek. Zobacz propozycje takich miejsc.

Arctic Hotel, Grenlandia (Dania)

Arctic Hotel (Fot. HuffingtonPost.com)
Arctic Hotel (Fot. HuffingtonPost.com)

W pobliżu grenlandzkiego miasta Ilulissat znajduje się Arctic Hotel – najdalej na północ położony hotel na świecie. Goście mają do dyspozycji bar i dwie restauracje serwujące lokalne owoce morza i potrawy z ryb. Nietypowo położony hotel słynie również z bogatej oferty win i niesamowitych widoków.

Treehotel, Szwecja

Pokój hotelowy na drzewie (Fot. HuffingtonPost.com)
Pokój hotelowy na drzewie (Fot. HuffingtonPost.com)

Masz czasem ochotę zostawić wszystko i po prostu zniknąć? Taką możliwość zapewnia zlokalizowany 40 kilometrów od koła podbiegunowego szwedzki Treehotel, ulokowany opodal małej miejscowości Lulea. Pokoje umieszczone są na drzewach.

Jeden z nich – Mirrorcube – został obudowany lustrami, przez co jest trudny do zauważenia. Wchodząc tam, znikasz dla świata.

Kokopelli's Cave Bed and Breakfast, USA

A może nocleg w jaskini? (Fot. HuffingtonPost.com)
A może nocleg w jaskini? (Fot. HuffingtonPost.com)

Jeśli nie chcesz spędzać czasu nad ziemią, możesz spróbować przespać się pod jej powierzchnią. Możliwość taką zapewnia Kokopelli's Cave Bed and Breakfast, oferujący pokoje w wydrążonych w piaskowcu jaskiniach.

The Rock Restaurant, Tanzania

Wysepka-restauracja (Fot. HuffingtonPost.com)
Wysepka-restauracja (Fot. HuffingtonPost.com)

Marzysz o spokojnym posiłku, zakłócanym jedynie przez wiejący wiatr i fale rozbijające się o skały? Możliwość taką zapewnia restauracja zlokalizowana na niewielkiej, skalistej wysepce u wybrzeży Zanzibaru na Oceanie Indyjskim.

Wysepka, a właściwie wystająca z morza skała, jest tak mała, że w całości zajmuje ją budynek restauracji i taras dla gości.

Zajazd w Whitewell, Wielka Brytania

Zajazd pośrodku niczego (Fot. HuffingtonPost.com)
Zajazd pośrodku niczego (Fot. HuffingtonPost.com)

Kolejnym miejscem dla zwolenników delektowania się lokalnymi specjałami z dala od turystycznego zgiełku jest zajazd w Whitewell, niewielkiej osadzie oddalonej od innych osiedli.

Ten historyczny angielski zajazd działa od 1300 roku. Oferuje takie specjały, jak pieczony boczek, miejscowa wołowina i duży wybór serów.

Bezimienna chińska restauracja

Restauracja na szczycie (Fot. HuffingtonPost.com)
Restauracja na szczycie (Fot. HuffingtonPost.com)

Być może jest to tylko romantyczna legenda, ale w kilku miejscach w Sieci nalazła się informacja o bezimiennej restauracji gdzieś w Chinach, oferującej darmowe posiłki dla turystów na tyle zdeterminowanych, by ją odwiedzić i wspiąć się po stromym zboczu.

Ile w tym prawdy? Trudno ocenić, ale posiłek w takim miejscu musi być fantastycznym doświadczeniem.

Hotel Barentsburg, Norwegia/Rosja

Arktyczna osada (Fot. HuffingtonPost.com)
Arktyczna osada (Fot. HuffingtonPost.com)

Svalbard to grupa wysp usytuowanych między Skandynawią i Grenlandią. Choć najbardziej znaną spośród nich jest Spitsbergen, miłośnicy ekstremalnych, kulinarnych podróży mogą również odwiedzić Barentsburg.

Jest to zamieszkała przez 800 osób rosyjska (choć zwierzchnictwo nad archipelagiem sprawuje Norwegia) osada. Wybór miejscowych potraw nie jest wielki, ale w Hotelu Barentsburg godna uwagi – poza rosyjskim kawiorem - jest gotowana wieprzowina z ziemniakami.

Furneaux Lodge, Nowa Zelandia

Furneaux Lodge (Fot. HuffingtonPPost.com)
Furneaux Lodge (Fot. HuffingtonPPost.com)

Pensjonat Furneaux Lodge został wybudowany w 1904 roku przez Patricka Howdena. Aby się tam dostać, konieczna jest podróż promem. Poza wygodnymi pokojami  pensjonat zapewnia gościom doskonałą kuchnię, m.in. wyborne steki, nowozelandzkie małże i świeże, zbierane w okolicy leśne owoce.

Bar w Namche Bazaar, Nepal

Najwyżej położony bar w Himalajach (Fot. HuffingtonPost.com)
Najwyżej położony bar w Himalajach (Fot. HuffingtonPost.com)

Jeśli wybierasz się na Mount Everest, swoje ostatnie piwo przed rozpoczęciem wspinaczki możesz wypić w Namche Bazaar – położonej na wysokości 3440 metrów nad poziomem morza i zamieszkałej przez 1647 osób osadzie. Poza barem znajdziesz tam pocztę, dwie piekarnie, kafejkę internetową i muzeum Szerpów.

The Old Forge, Wielka Brytania

The Old Forge (Fot. HuffingtonPost.com)
The Old Forge (Fot. HuffingtonPost.com)

Spokojne sączenie piwa zapewnia zlokalizowany na wybrzeżu północnej Szkocji, na półwyspie Knoydart, The Old Forge. Lokal cieszy się sławą najbardziej ustronnego pubu w Wielkiej Brytanii – aby się tam dostać, trzeba przygotować się na kilkadziesiąt minut podróży promem lub motorówką. Poza turystami z pubu korzysta licząca 115 osób lokalna społeczność.

Źródło: Huffington Post

Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (11)