Netflix przejął w Polsce Harry'ego Pottera i… wszyscy rzucili się, by go obejrzeć

Staroć, który leciał wiele razy w telewizji? Być może. Ale i tak filmowy Harry Potter natychmiast zdobył polskiego Netfliksa. Co oznacza, że polityka przejmowania starych hitów może się u nas opłacać.

Netflix przejął w Polsce Harry'ego Pottera i… wszyscy rzucili się, by go obejrzeć
Adam Bednarek

19.05.2020 | aktual.: 08.03.2022 15:27

Netflix niejako przejął serię od HBO Go - filmy są jeszcze na tej platformie, ale od 1 czerwca przestaną być dostępne. I "na stałe" zostaną wyłącznie na Netfliksie.

Netflix już wprowadził do oferty "Harry'ego Pottera" i okazuje się, że był to strzał w dziesiątkę. W zestawieniu TOP 10 najchętniej oglądanych produkcji, które serwis przesyła użytkownikom, na trzecim miejscu uplasował się "Kamień Filozoficzny". Na piątym - "Komnata Tajemnic". Z kolei siódme miejsce należało do "Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć", co pokazuje, że uniwersum stworzone przez J.K. Rowling ciągle cieszy się potężnym zainteresowaniem.

Jeszcze ciekawiej wygląda TOP 10 na dzisiaj - czyli wtorek. Aż sześć filmów z serii "Harry Potter" znajduje się na liście najpopularniejszych produkcji w kraju!

Jak widać takie powroty dobrze znanych bohaterów się opłacają. Niektórzy korzystają z okazji i oglądają ponownie, a pewnie nie brakuje młodych użytkowników, dla których to dopiero pierwsze zetknięcie z czarodziejami z Hogwartu.

Netflix od dawna wie, że nostalgia jest w cenie. Gigant zapłacił 100 mln dol., by móc rok dłużej pokazywać "Przyjaciół". To właśnie m.in. z powodu kultowego serialu do Polski nie wejdzie od razu nowa platforma HBO. O ile w Stanach Zjednoczonych udało się odzyskać licencję na "Friends", tak w Polsce jeszcze przez jakiś czas jest ona w rękach Netfliksa. To pokazuje potęgę nostalgii - dzieła sprzed ponad 20 lat mają przyciągać nowych użytkowników.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.