Nexibi - bagażnik rowerowy, który ocali nasz rower przed złodziejami

Blokada antykradzieżowa Nexibi
Blokada antykradzieżowa Nexibi
Łukasz Michalik

14.06.2018 13:31, aktual.: 09.03.2022 10:34

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Jak zabezpieczyć nasz rower przed złodziejami? Skuteczne blokady antykradzieżowe są zazwyczaj ciężkie i nieporęczne, a do tego – jeśli nie są jakoś przymocowane do roweru – łatwo o nich zapomnieć. Odpowiedzią na ten problem jest blokada antykradzieżowa.

Jeżdżenie rowerem – takie zwykłe, na zakupy czy do pracy – przypomina czasem sport ekstremalny. Nie dość, że infrastruktura rowerowa w polskich miastach to często powód do gorzkiego śmiechu, to na dodatek pozostawienie roweru choć na chwilę bez nadzoru przypomina grę w rosyjską ruletkę. Może nikt go nie ruszy. A może nasz jednoślad rozpłynie się jak kamfora.

Bagażnik z hartowanej stali

Rozwiązaniem, mającym powstrzymać amatorów cudzej własności przed złamaniem prawa, są różnego rodzaju zamknięcia i blokady antykradzieżowe. Ich producenci prześcigają się w wymyślaniu coraz lżejszych, skuteczniejszych i bardziej praktycznych rozwiązań, czego przykładem jest m.in. niezniszczalne zapięcie Litelok.

Blokada antykradzieżowa Nexibi
Blokada antykradzieżowa Nexibi

Nieco inny pomysł mieli projektanci zamknięcia Nexibi. To solidna konstrukcja z hartowanej stali, ukrytej w ochronnym, materiałowym pokrowcu. Gdy nie potrzebujemy przypinać roweru, przymocowane pod siodełkiem do sztycy Nexibi pełni funkcję solidnego bagażnika, który bez problemu zniesie obciążenie 10 kg. Niestraszne mu torby z zakupami czy obciążanie zbiornikami z wodą.

Nexibi v5

Blokada antykradzieżowa zawsze przy rowerze

Wystarczy jednak odczepić Nexibi z zaczepu, by zyskać 1-metrową obejmę, pozwalającą na przypięcie roweru do jakichś solidnych obiektów. Jak zapewnia producent tego sprzętu, Nexibi bez problemu zniesie próby przecięcia przecinakami do drutu albo przepiłowania, zapewniając poziom bezpieczeństwa porównywalny z najlepszymi na rynku blokadami typu U-lock.

Nie wiadomo jednak, czy ten interesujący gadżet wejdzie do produkcji. Jego pomysłodawcy chcą sfinansować ją przez Kickstartera, jednak wymaganej kwoty na razie wiele brakuje. Osoby, które wesprą zbiórkę, mogą kupić Nexibi za 110 dolarów (ok. 400 zł).

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)