Niesamowicie ostry nóż Spyderco Paramilitary. Zastrugasz nim ludzki włos

Niesamowicie ostry nóż Spyderco Paramilitary. Zastrugasz nim ludzki włos

Niesamowicie ostry nóż Spyderco
Niesamowicie ostry nóż Spyderco
Łukasz Michalik
13.12.2019 14:01, aktualizacja: 09.03.2022 08:49

Jak ostry może być dobrze naostrzony nóż? Właściciel pewnego modelu Spyderco Paramilitary udowodnił, że perfekcyjne ostrze potrafi zdziałać cuda. Do testowania ostrości użył włosa, ale – bynajmniej – nie przeciął go na pół. Zrobił coś znacznie trudniejszego.

Internet jest pełen filmów, pokazujących niewiarygodnie ostre noże. Golenie włosów z przedramienia, cięcie miękkich pomidorów na ultracienkie plasterki, przecinanie kartek papieru…. Wszystko to wygląda co prawda nieźle, ale – w porównaniu z pewnym nożem Spyderco – wciąż wydaje się niedostatecznie ostre.

Folder Spyderco Paramilitary 2
Folder Spyderco Paramilitary 2

Jak możemy zobaczyć na filmie, folder marki Spyderco został naostrzony tak, że przysłowie o dzieleniu włosa na czworo przestaje być abstrakcyjne. Zamiast po prostu przeciąć włos, niezwykle ostra głownia noża struga go niczym kawałek drewna, odcinając widoczne wiórki.

Hair whittling

Nóż, który widzimy na filmie, to folder Spyderco. To założona w Kolorado w 1978 roku firma, specjalizująca się w produkcji wysokiej jakości noży, powstających – z wyłączeniem budżetowej marki Byrd – w Stanach Zjednoczonych i Japonii. Charakterystycznym wyróżnikiem wielu modeli jest specyficzny kształt głowni z logo pająka i okrągły otwór służący do otwierania ostrza.

Niesamowita ostrość została zaprezentowana na modelu Spyderco Paramilitary 2, kosztującym w najtańszej wersji około 700 zł. Warto jednak warto pamiętać, że pokazany na filmie, spektakularny efekt nie jest zasługą wyłącznie noża. Dobra stal głowni ma znaczenie, ale kluczowe jest tu perfekcyjne ostrzenie, wymagające odpowiednich narzędzi, umiejętności i cierpliwości.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)