Niesamowity lot robo-motyla (wideo)

Lot mechanicznego motyla, pokazany w zwolnionym tempie, to zdecydowanie najfajniejsze nagranie jakie dzisiaj obejrzałem. Mały gadżecik powstał, aby lepiej poznać mechanikę lotu pazia królowej.

Niesamowity lot robo-motyla (wideo)
Marek Maruszczak

17.06.2010 | aktual.: 11.03.2022 14:23

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Lot mechanicznego motyla, pokazany w zwolnionym tempie, to zdecydowanie najfajniejsze nagranie jakie dzisiaj obejrzałem. Mały gadżecik powstał, aby lepiej poznać mechanikę lotu pazia królowej.

Według jednej z teorii paź królowej z uwagi na specyfikę budowy swoich skrzydeł (przednia para lekko zachodzi na tylną), podczas lotu musi polegać niemal wyłącznie na nieustannym machaniu skrzydłami. Konstrukcja przedstawiona na nagraniu powstała aby uczeni mogli lepiej poznać mechanikę tego procesu i potwierdzić swoje przypuszczenia.

Chociaż lot napędzanego gumką robota bardziej przypomina spadanie, to zdecydowanie jest to spadanie niezwykle stylowe. Tak czy inaczej, podobno doświadczenie dostarczyło naukowcom satysfakcjonujących odpowiedzi, a sam proces lotu do złudzenia przypomina sposób w jaki przemieszczają się prawdziwe motyle.

Źródło: Dvice

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także
Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.