Nowy telewizor Panasonica morduje bakterie i pleśń

Panasonicowi widać powoli kończą się pomysły na dobry marketing swoich produktów. Po wygranej licytacji na częstotliwości odświeżania teraz kolej na montowanie w telewizorach… nawilżaczy powietrza.

Panasonic TH-L19CF5 (fot. av.watch.impress.co.jp)
Panasonic TH-L19CF5 (fot. av.watch.impress.co.jp)
Marcin Honkisz

05.06.2012 | aktual.: 10.03.2022 14:12

Panasonicowi widać powoli kończą się pomysły na dobry marketing swoich produktów. Po wygranej licytacji na częstotliwości odświeżania teraz kolej na montowanie w telewizorach… nawilżaczy powietrza.

Pod koniec czerwca pojawi się na rynku nowy model niewielkiego telewizora. Mam tylko nadzieję, że premiera będzie na rynku azjatyckim i na nim sprzedaż się zakończy. 19-calowy telewizor o symbolu TH-L19CF5 będzie dostępny w dwóch wersjach kolorystycznych – białej i czarnej.

Oprócz niezbyt błyskotliwego designu w tym telewizorze nie byłoby nic niezwykłego, gdyby nie wbudowany generator nanoe. To rozwiązanie dość nietypowe w telewizorze.

Otóż nanoe to nawilżacz powietrza, który jednocześnie hamuje rozprzestrzenianie się pyłków, bakterii i pleśni. Panasonic twierdzi, że nowe telewizory są bardzo przyjazne dla środowiska dzięki skutecznemu niwelowaniu działania pola elektromagnetycznego. Przemilczmy fakt, że telewizory LED generują znikome pole.

System nanoe może działać niezależnie od tego, czy telewizor jest włączony, czy nie. Producent w działaniach marketingowych podpiera się nawet profesjonalnymi badaniami, jakie przeprowadziło japońskie laboratorium Food Research, jakoby telewizor np. wpływał korzystnie na skórę osoby przebywającej przed nim.

Jak dla mnie to trochę przekombinowane… Kwestią czasu pozostaje, kiedy Panasonic zacznie montować w telewizorach podręczne lodówki czy grilla. Choć przyznaję, że akurat te dwa rozwiązania byłyby trochę bardziej przydatne niż nawilżacz powietrza…

Źródło: av.watch

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.